Rozbiegali Kraków, teraz chcą go „rozpływać” [VIDEO]

Basen na ul. Strąkowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Największe imprezy biegowe organizowane przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie – PZU Cracovia Maraton, PZU Cracovia Półmaraton Królewski i PZU Bieg Trzech Kopców – należą do najlepszych i najchętniej wybieranych przez zawodowców i amatorów. Miejska jednostka idzie dalej. Po tym jak rozbiegała Kraków, teraz chce go „rozpływać”.

Liczby są imponujące. W czerwcu została oddana 25-metrowa pływalnia na Ruczaju (przy Szkole Podstawowej nr 158 przy ulicy Strąkowej), a cztery kolejne są w budowie. Do końca roku otwarte ma zostać Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji na os. na Kozłówce. Zaawansowane są prace przy innych inwestycjach basenowych: obok Szkoły Podstawowej nr 155 (os. 2 Pułku Lotniczego), Szkoły Podstawowej nr 5 (al. Kijowska) i przy ulicy Eisenberga, gdzie dawniej działały tak zwane baseny „Polfy”.

Baseny są budowane z myślą o tych, którzy dopiero będą się uczyć pływać, czyli uczniach krakowskich szkół. Dzięki zastosowanej w większości z nich technologii ruchomego dna, początki dzieci w wodzie są dużo bardziej bezpiecznie niż kiedyś. Do dyspozycji mieszkańców są także sauny, jacuzzi, pomieszczenia do fitnessu, siłownie, groty solne i pełne zaplecza szatniowo-sanitarne.


Kraków stawia na pływalnie from Video LoveKraków.pl on Vimeo.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne