Rozmowa na dzień dobry. W najbliższych miesiącach R. Lewandowski przyjedzie do Krakowa

fot. Justyna Kamińska

Kapitan reprezentacji Polski został ambasadorem mistrzostw Europy w ampfutbolu, które we wrześniu odbędą się pod Wawelem. W najbliższą niedzielę odbędzie się losowanie grup turnieju.

Michał Knura, LoveKraków.pl: Co czeka nas w najbliższym czasie?

Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta ds. rozwoju kultury fizycznej: 2 lutego o godzinie 12 w Pałacu Krzysztofory odbędzie się losowanie czterech grup. Uroczystość poprowadzi dziennikarz Michał Pol, przyjedą między innymi przedstawiciel UEFA, Henryk Kasperczak i Marek Koźmiński. Wstępnie udział potwierdziła minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk. Relację z losowania przeprowadzi Telewizja Polska, która będzie także transmitowała mecze turnieju.

Roberta Lewandowskiego nie będzie?

Miał być, ale zabieg, który miał pod koniec roku, nieco zmienił jego plany. Ambasador przywita gości z nagrania. W ramach działań promocyjnych napastnik Bayernu odwiedzi nasze miasto przed ME i zrobimy konferencję prasową, ale nie chcemy teraz deklarować konkretnego terminu.

Ampfutbolowa rodzina będzie w Krakowie nie tylko w niedzielę.

W piątek zacznie się kongres europejskiej federacji. W sobotę goście będą zwiedzać stadion Cracovii, który będzie główną areną imprezy. Pozostałe spotkania zostaną rozegrane na stadionach Garbarni i Prądniczanki. Na Rydlówce postawimy przenośne trybuny, te sprawy są już dograne. Część ekip chce przyjechać wcześniej i będą mogli spokojnie trenować na boiskach Akademii Wychowania Fizycznego.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne