Ruszyły treningi do Cracovia Maraton. „Jeszcze nigdy nie zaczęliśmy tak mocno”

fot. AZS AWF Kraków Masters

6 stycznia zainaugurowano przygotowania do 18. edycji największego krakowskiego biegu. Mimo zimowej aury w zajęciach wzięło udział około 80 osób. Nowością w tegorocznych przygotowaniach będą zajęcia w hali.

Zajęcia prowadzi klub AZS AWF Kraków Masters. Pod okiem doświadczonych trenerów wszyscy chętni przygotują się nie tylko do 18. Cracovia Maraton (28 kwietnia), ale też do dwóch pozostałych imprez Królewskiej Triady Biegowej – 13. Biegu Trzech Kopców (29 września) i 6. Cracovia Półmaratonu Królewskiego (13 października).

Treningi odbywają się w niedziele. Zbiórka pod wejściem głównym do Tauron Areny o godzinie 10. Raz w miesięcu organizowane są zajęcia wyjazdowe do Lasku Wolskiego lub Puszczy Niepołomickiej.

– 6 stycznia przyszło około 80 osób, co jest świetnym wynikiem, biorąc pod uwagę pogodę i kilka biegów w okolicy – mówi Dariusz Kaczmarski, koordynator trenerów.

– Jeszcze nigdy nie zaczęliśmy tak mocno – dodaje. Dlatego w tym roku do ekipy AZS AWF Kraków Masters dołączyło trzech nowych trenerów.

Nie tylko bieganie

Nowością będą zajęcia w hali AWF przy al. Śniadeckich 12b. – Chcemy pokazać, że można się przygotować, nie tylko biegając, ale trenując ogólnorozwojowo. Podpowiemy, jakie stosować obciążenia – informuje Kaczmarski.

W 2018 roku w treningach uczestniczyło ponad cztery tysiące osób w tym wielu obcokrajowców. – Dzieliliśmy się wiedzą o bieganiu, żywieniu i ubiorze – mówił Grzegorz Sudoł, trzykrotny olimpijczyk w chodzie, jeden z trenerów.

Kolejne treningi w styczniu:

13.01, 20.01 – zbiórka przed Tauron Areną Kraków

27.01 – trening wyjazdowy w Puszczy Niepołomickiej

9.01 – trening halowy (hala lekkoatletyczna AWF Kraków przy ul. Śniadeckich 12b)

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne