Samobójcze trafienie przesądziło o porażce Wisły

Wisła Kraków przegrała z MSK Żylina 1:2 w ostatnim meczu kontrolnym przed nowym sezonem. Jedynego gola dla krakowian zdobył Marcin Wasilewski. O porażce Białej Gwiazdy zadecydowała samobójcza bramka Rafała Pietrzaka z 89. minuty. W czwartym zespole słowackiej ekstraklasy można było oglądać znanego z występów w Cracovii Jaroslawa Mihalika

W ostatnim sprawdzianie przed ligą Wisła pokazywała się z dobrej strony. Bo dwóch akcjach z  początku pierwszej połowy – strzale Rafała Boguskiego po stałym fragmencie i główce Jakuba Bartkowskiego mogła wyjść na prowadzenie, jednak zabrakło jej skuteczności. Na nieszczęście dla krakowian piłkę w polu karnym ręką zagrał Marcin Wasilewski i sędzia bez zawahania wskazał na jedenasty metr. Rzut karny w 38. minucie wykorzystał Eugeniu Cociuc.

Po zmianie stron Wisła szukała wyrównującego trafienia. W niezłej sytuacji znalazł się Jesus Imaz, ale dobrą interwencją po raz kolejny popisał się słowacki bramkarz. W 65. minucie Marcin Wasilewski zrehabilitował się za sytuację, po której Żylina zdobyła gola. Po rzucie wolnym obrońca krakowian posłał piłkę do siatki. Słowacki zespół szukał okazji na zdobycie zwycięskiej bramki, ale Biała Gwiazda dzielnie odpierała ataki. W samej końcówce, gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, piłkę do własnej bramki głową skierował Rafał Pietrzak. W ostatnich meczach 26-latek strzelił dwie bramki dla swojego zespołu, ale teraz się nie popisał.

Dla krakowian był to ostatni mecz przed startem nowego sezonu. Już w sobotę Wisła zmierzy się z Arką Gdynia. Wiadomo, że kontraktu nie podpisze Adam Kokoszka, który w ostatnim czasie trenował z pierwszą drużyną i grał w sparingach. 32-letni piłkarz nie wróci więc do Białej Gwiazdy po 11 latach przerwy.

Wisła Kraków – MSK Żylina 1:2 (0:1)

Bramki: Wasilewski (65.) -  Cociuc (38. k.), Pietrzak (89. sam.).

Wisła: Lis – Bartkowski (46. Bartosz), Wasilewski, Sadlok, Pietrzak – Boguski (57. Wojtkowski), Plewka, Kort, Imaz (66. Kostal), Małecki (79. Grabowski) – Ondrasek (66. Kolar).

Żylina (wyjściowy skład): Holec – Benson, Kasza, Kralik, Tewzadze – Polievka, Kaczer, Fazlagić, Cociuc, Mihalik – Bożenik.

Żółta kartka: Fazlagić.