Siatkarki Proximy ograły Karpaty Krosno. Fenerbahce za mocne dla koszykarek Wisły

Proxima Kraków pokonała Karpaty Krosno 3:1 w meczu 19. kolejki zmagań siatkarskiej pierwszej ligi kobiet. W Eurolidze koszykarek Wisła Can-Pack Kraków uległa Fenerbahce Stambuł 60:71.

W czterech setach

Siatkarki Proximy Kraków znakomicie rozpoczęły mecz z Karpatami Krosno. Dwie pierwsze partie dość gładko padły łupem gospodyń. Zwycięstwa do 13 i 19 zwiastowały, że w kolejnym secie krakowianki przypieczętują sukces. Rywal nie poddał się jednak bez walki i wysoko zawiesił poprzeczkę pewnym siebie zawodniczkom Proximy. Karpaty zdołały przedłużyć swoje szanse na zwycięstwo, ale wygrana trzecia partia, to było wszystko, na co mogły liczyć w starciu z wiceliderem I ligi zawodniczki z Podkarpacia.

W kolejnej serii spotkań Proxima przymusowo pauzuje. Swój następny mecz rozegra dopiero 15 lutego. Przed własną publicznością zmierzy się wówczas z Sokołowem Nike Węgrów.

Proxima Kraków – Karpaty Krosno 3:1 (25:13, 25:19, 18:25, 25:22)

Porażka po walce

W Eurolidze koszykarki Wisły Can-Pack mierzyły się z rywalem z górnej półki. Fenerbahce Stambuł początkowo okazało się bardzo gościnne i pozwoliło rozegrać się krakowiankom. Dwie pierwsze kwarty należały do gospodyń, lecz różnica punktowa na półmetku nie była zbyt duża (35:30). Na nieszczęście dla zawodniczek spod Wawelu Fenerbahce zdołało się zmobilizować i w trzeciej kwarcie wyraźnie zaczęło dominować. Z pięciu punktów przewagi po pięciu minutach gry zrobiło się 15 (49:34).

W ostatniej kwarcie krakowianki próbowały jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak Fenerbahce kontrolowało wynik. Jedyne o co mogły jeszcze walczyć po słabej trzeciej kwarcie podopieczne Jose Ignacio Hernandeza, to o jak najmniejszą różnicę punktową w ostatecznym rozrachunku.

Fenerbahce Stambuł - Wisła Can Pack Kraków 71:60 (18:19, 17:11, 22:12, 14:18)

Fenerbahce: Quigley 14, Lavender 14, Stricklen 12, Cora 7, Gruda 6, Bilgic 6, Verameyenka 4, Vardarli 4, Korkmaz 2, Ural 2, Gulcan 0, Canitez 0.

Wisła: Morrison 15, Ben Abdelkader 13, Ygueravide 12, Gidden 8, Pop 6, Ziętara 6, Szumełda-Krzycka 0, Szott-Hejmej 0.