Siatkarki Proximy po przerwie nie zwalniają tempa

Proxima Kraków pokonała na wyjeździe AZS Politechnikę Opolską 3:1 w spotkaniu 14. kolejki siatkarskiej I ligi kobiet. Krakowianki odniosły pierwsze w tym roku, a zarazem czwarte z rzędu zwycięstwo.

Po świąteczno-noworocznej przerwie na ligowe parkiety powróciły siatkarki I ligi kobiet. W swoim pierwszym meczu w 2017 roku zawodniczki Proximy Kraków walczyły w Opolu z tamtejszym AZS-em Politechniki Opolskiej. Pierwszy mecz między tymi drużynami zakończył się zwycięstwem krakowianek. Proxima wygrała wówczas w trzech setach, choć rywalki wysoko zawiesiły poprzeczkę.

W starciu rewanżowym było podobnie. Opolanki zdołały uczynić rywalizację o tyle ciekawszą, że wygrały z Proximą drugą partię do 23. Kolejna odsłona nie pozostawiła jednak żadnych nadziei gospodyniom. Krakowianki rozgromiły rywalki do 12. Zawodniczki z Opola walczyły do końca, lecz nie zdołały odwrócić losów spotkania i po raz drugi w tym sezonie musiały uznać wyższość zespołu z Krakowa.

Za tydzień siatkarki Proximy na własnym parkiecie w derbach Małopolski podejmą WTS Solna Wieliczka. Początek spotkania o godz. 18:30.

AZS Politechnika Opolska – Proxima Kraków 1:3 (17:25, 25:23, 12:25, 23:25)