Siatkarska ekstraklasa w Tauron Arenie?

Zawodniczki Trefla Proximy Kraków fot. Trefl Proxima Kraków

Po siedmiu tygodniach intensywnych treningów podopiecznie Alessandro Chiappiniego w środę rozegrają pierwsze sparingi. Swoją dyspozycję sprawdzą w dwumeczu z Polskim Cukrem Muszynianką. Coraz bliżej jest też porozumienia klubu z miastem w sprawie meczu w Kraków Arenie.

Przygotowania z dnia na dzień wchodzą na coraz wyższy poziom. Od kilku dni siatkarki pracowały w szóstkach. Teraz nadszedł czas na sprawdzenie się w meczowych realiach – w środę w Muszynie, a w sobotę w Jaśle.

Trener wrócił z medalem

– Zaczynamy pracę nad schematami gry drużyny, dlatego pierwsze sparingi będą traktowane stricte szkoleniowo. Dla dziewczyn będzie to dobra okazja do sprawdzenia się w warunkach meczowych, a trenerzy otrzymają wiele materiału do przemyśleń i analizy. Mecze z Muszyną z pewnością będą interesującym podsumowaniem ostatnich tygodni pracy – mówi Filip Brzeziński, drugi trener Trefla Proximy Kraków.

Do drużyny dołączył już pierwszy trener Alessandro Chiappini i statystyk Fabio Gabban. Włosi przyjechali do Krakowa w świetnych humorach, bo w ostatnią niedzielę wywalczyli z reprezentacją Słowenii srebrny medal na mistrzostwach świata kobiet do lat 23. W treningach nie uczestniczy rozgrywająca Zsuzsanna Talas, która przygotowuje się z kadrą Węgier do mistrzostw Europy. Jej kadra w fazie grupowej turnieju zagra m.in. z Polkami.

Kapitanem zespołu jest przyjmująca Ewelina Brzezińska. – To mój pierwszy sezon, w którym przychodząc na pierwszy trening nie znałam praktycznie żadnej dziewczyny - poza krótkim epizodem z Darią Paszek w kadrze narodowej. Dlatego dla mnie to też jest nowe doświadczenie. Nasz zespół to mieszanka młodości z doświadczeniem, a takie koncepcje zespołów lubią "wypalać" – mówi 29-letnia zawodniczka.

Tauron Arena na początek?

Pierwszy mecz w OrlenLidze krakowianki rozegrają 14 października w Łodzi. Tydzień później u siebie mają podjąć Chemika Police. Coraz bliżej jest porozumienia władz klubu z miastem, bo pierwsze po czternastoletniej przerwie spotkanie siatkarskiej ekstraklasy w Krakowie odbyło się w Tauron Arenie Kraków. Domem zespołu będzie remontowana właśnie hala przy ulicy Ptaszyckiego.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne