Siatkówka. 13. kolejka nieudana dla AGH i Hutnika

fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Krakowskie zespoły w I lidze zakończyły rok porażkami. AGH nie sprostał w hali przy ulicy Piastowskiej liderowi z Suwałk, a na Suchych Stawach Hutnik zdobył punkt po porażce z Victorią Wałbrzych. Znów mówi się, że beniaminek może zostać wycofany z rozgrywek.

Porażka po wyrównanym meczu

AGH nie był faworytem meczu z liderem. Krakowscy siatkarze przegrali 1:3, ale to nie było jednostronne widowisko. Słabo zaprezentowali się jedynie w pierwszej partii. Goście z Suwałk od początku uzyskali przewagę i spokojnie ją wygrali. Druga partia była już znacznie wyrównana i lider tryumfował 28:28. W trzeciej AGH wreszcie dopiął swego i wrócił do gry po wygranej 25:23. Gospodarzom nie udało się jednak doprowadzić do tie-breaka, który dałby im punkt (przegrali 21:25) i rok kończą na dziewiątym miejscu.

Hutnik zagra w styczniu?

To, co nie udało się AGH, zrobił Hutnik. Beniaminek nie może być jednak zadowolony z punktu. Prowadził w meczu z Victorią Wałbrzych 2:1, ale  przegrał 2:3 z bezpośrednim rywalem o pozostanie na zapleczu ekstraklasy.

14. kolejka została zaplanowana na 9 stycznia. Będzie to początek rundy rewanżowej. 11 stycznia Hutnik ma podjąć Stal Nysa, a AGH Campera Wyszków. W mediach pojawiły się jednak informacje, że Hutnik wycofa się z rozgrywek, o czym mówi się już przynajmniej od kilku miesięcy. „Zarząd klubu Hutnik Kraków informuje, że do tej pory nie została podjęta oficjalna decyzja o wycofaniu się zespołu z rozgrywek I ligi” – czytamy w komunikacie beniaminka.

AGH Kraków - Ślepsk Suwałki 1:3 (17:25, 26:28, 25:23, 21:25)

Hutnik Kraków - Victoria Wałbrzych 2:3 (18:25, 25:22, 25:23, 10:25, 13:15)

comments powered by Disqus