Siatkówka. AGH odczarował halę przy Piastowskiej, osłabiony Hutnik poległ w Katowicach

AZS AGH Kraków pokonał przed własną publicznością Victorię Wałbrzych 3:0, a Hutnik Kraków bez zdobytego seta przegrał w meczu beniaminków z GKS-em Katowice.

Pierwsza wygrana u siebie

AGH podniósł się po przegranych derbach Krakowa z Hutnikiem. Wygrał z gośćmi z Wałbrzycha 3:0, ale nie było to jednostronne spotkanie. W pierwszym secie wałbrzyszanie prowadzili już 20:17, ale ostatecznie to nasi siatkarze zgarnęli seta wygrywając do 25. W kolejnych dwóch partiach krakowianom było nieco łatwiej. Była to pierwsza wygrana akademików przed własną publicznością w tym sezonie. Podopieczni trenera Andrzeja Kubackiego zajmują szóste miejsce, a za tydzień zagrają w Nysie.

Ślązacy lepsi w starciu beniaminków

Hutnik Kraków nie miał wiele do powiedzenia w Katowicach. Zawodnicy z Nowej Huty do meczu przystąpili osłabieni. Kamil Maruszczyk i Dominik Miarka zmagają się z urazami, a Piotr Adamski i Łukasz Ciupa z anginą. Nasz zespół dobrze zaczynał sety, ale później gospodarze osiągali przewagę i wygrali bez straty partii. Kolejny mecz Hutnik zagra w Spale. Aktualnie zajmuje 11. miejsce w tabeli.

AGH Kraków - TS Victoria PWSZ Wałbrzych 3:0 (27:25, 26:24, 25:23)

GKS Katowice - Hutnik Kraków 3:0 (25:18, 25:15, 25:20)