Słodszy początek Krakowskich Spotkań Biegowych

Konferencja przed Krakowskimi Spotkaniami Biegowymi fot. Mateusz Chwajoł/ZIS

28 kwietnia wieczorem biegowy weekend rozpocznie się od Nocnej Dychy z Wawelem. Na główny punkt programu – 16. PZU Cracovia Maraton – zapisało się już siedem tysięcy osób. – To rekord. Rozwijamy się, idziemy do przodu – nie kryje satysfakcji Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Na miesiąc przed imprezą została zaprezentowana koszulka i medal dla biegaczy.

Sportowa wiosna i lato

– Krakowskie Spotkania Biegowe to nasza sztandarowa impreza, znana nie tylko w kraju, ale i w Europie. Co roku pojawiają się nowe punkty. Wiosna i lato będą bardzo sportowe – zauważa Katarzyna Król, zastępca prezydenta do spraw edukacji i sportu.

Rzeczywiście, 16. PZU Cracovia Maraton będzie początkiem wielu ważnych i emocjonujących wydarzeń. W czerwcu w Krakowie odbędą się piłkarskie mistrzostwa Europy do lat 21, pod koniec lipca pierwszy etap Tour de Pologne, w sierpniu Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i siatkarskie mistrzostwa Europy.

Maraton bez zmian, sponsor tytularny biegu nocnego

Do 16. PZU Cracovia Maraton zapisało się już siedem tysięcy osób. To o około 1,5 tysiąca więcej, niż ukończyło bieg przed rokiem. – Rozwijamy się, idziemy do przodu. Biegniemy po starej trasie wśród zabytków i kibiców. Zawodnicy to bardzo cenią – podkreśla dyrektor Kowal.

Bieg na 42 kilometry i 195 metrów będzie wisienką na torcie Krakowskich Spotkań Biegowych. Trzydniowa zabawa rozpocznie się w piątek 28 kwietnia biegiem nocnym na 10 kilometrów (początek o godzinie 21), który zyskał sponsora tytularnego, producenta słodyczy – firmę Wawel, i będzie nosił nazwę Nocnej Dychy z Wawelem.

– To efekt długofalowej współpracy. Chcemy, by bieg rósł w siłę, jego prestiż był coraz większy – podkreśla Ewa Pałka, PR manager Wawelu.

Miesiąc przed maratonem organizatorzy zaprezentowali koszulki dla biegaczy i medal, który otrzyma każdy, kto ukończy królewski dystans. Zdjęcia znajdują się w naszej galerii pod głównym zdjęciem.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne