Słoweniec Matej Palcić przejdzie testy medyczne w Wiśle Kraków

fot. LoveKraków.pl

W piątek pisaliśmy o rozmowach Wisły Kraków z prawym obrońcą i prawym pomocnikiem. Jednym z nich jest 25-letni defensor Matej Palcić, który niedawno rozstał się z NK Maribor. W poniedziałek i wtorek piłkarz będzie przechodził pod Wawelem testy medyczne. Niedługo w Krakowie spodziewany jest także skrzydłowy.

Wisła pozyska Palcicia na zasadzie wolnego transferu. Na początku roku Słoweniec rozstał się z NK Maribor, w którym grał od dwóch lat. Krakowianie wykorzystali fakt, że nie porozumiał się z AE Larisa z Grecji. W mediach można przeczytać, że nie zdał tam testów medycznych, dlatego badania w Wiśle będą bardzo ważne.

Jego nominalną pozycją jest prawa obrona, ale może występować wyżej. Piłkarza o takiej charakterystyce zażyczył sobie do Wisły trener Joan Carrillo.

Prawy obrońca zagrał w tym sezonie w siedmiu meczach ligowych Mariboru, czterech spotkaniach eliminacji Ligi Mistrzów i dwóch krajowego pucharu. Jego zespół awansował do fazy grupowej LM, ale tam już nie było mu dane wystąpić. W poprzednich rozgrywkach wywalczył z Mariborem mistrzostwo zaliczając cztery asysty w 17 meczach. Instynktem strzeleckim błysnął za to w rozgrywkach 2013/2014 kiedy dla FC Koper strzelił siedem bramek. Dołożył do tego trzy kluczowe podania. Słoweńskie media informują, że rozstał się z liderem tamtejszej ekstraklasy, bo nie grał w Mariborze tak dobrze jak w FC Koper.

Palcić występował reprezentacjach Słowenii U-18, U-19 i U-21. Ma za sobą debiut w pierwszej kadrze w czerwcu ubiegłego roku. Zaliczył minutę w meczu przeciwko Malcie.

W ostatnich latach przy Reymonta nie brakowało piłkarze ze Słowenii. Wszyscy dobrze pamiętają Andraża Kirma, a jeszcze niedawno Wisłę reprezentowali Boban Jović i Denis Popović.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne