„Smocza piątka” i „Radosna dziesiątka” na zakończenie sportowego roku

fot. Klaudia Kot/LoveKraków.pl

Jest już tradycją, że pod Wawelem rok żegna się na sportowo i z uśmiechem na twarzy. 31 grudnia w samo południe z Małego Rynku wystartuje 15. Krakowski Bieg Sylwestrowy. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie dzieci.

Zapisy internetowe zakończyły się 23 grudnia. W niedzielę i w poniedziałek będzie można się zgłosić na start, odwiedzając biuro zawodów mieszczącym się w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. św. Marka 34. Opłata startowa wynosi 75 złotych.

Na uczestników czekają dwa dystanse: „Smocza piątka” o długości pięć kilometrów lub dwa razy dłuższa „Radosna dziesiątka”. Start i meta zostaną zlokalizowane na Małym Rynku. Limit uczestników to 2500 osób.

W tym biegu czas schodzi na dalszy plan. Liczy się przede wszystkim dobra zabawa, którą gwarantują przebrania startujących. „Zachęcamy do przebrania się w fantazyjne stroje, najlepiej nawiązujące do historii i tradycji Krakowa. Autorom najbardziej pomysłowych kreacji specjalnie powołane jury przyzna nagrody finansowe i rzeczowe w kategoriach” – informują organizatorzy.

Wyróżnienia otrzyma najlepiej przebrana para, zespół (minimum trzy osoby), osoba indywidualna i uczestnik poniżej 18. roku życia.

Dla małych serc

Beneficjentami imprezy po raz trzeci z rzędu będą podopieczni Fundacji Wspierania Kardiochirurgii Dziecięcej Schola Cordis. Dwa lata temu i przed rokiem konto fundacji zasilało ponad 20 tysięcy złotych.

Profesor Janusz Skalski, prezes fundacji oraz kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Instytutu Pediatrii CM UJ, a także Oddziału Kardiochirurgii i Intensywnej Opieki Kardiochirurgicznej Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie podkreśla, że Polacy wciąż uczą się, jak ważna jest pomoc charytatywna.

– Polska publiczna służba zdrowia cały czas jest niedofinansowana. Fundusze przeznaczamy na tak potrzebny sprzęt medyczny – mówił profesor podczas przekazania czeku z kwotą zebraną podczas 14. edycji imprezy.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne