Socios zdecydowali. Pieniądze trafią przede wszystkim do młodzieży

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Nieco ponad milion złotych w ciągu następnego roku wpłynie na konto Białej Gwiazdy od jej sympatyków zrzeszonych w Socios Wisła.

85 tys. złotych przez kolejne 12 miesięcy będzie przeznaczane na wsparcie Akademii Piłkarskiej, juniorów oraz drugą drużynę Wisły Kraków. Tak zdecydowali członkowie Socios w głosowaniu, które zakończyło się we wtorek.

– Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek ścisłej współpracy naszego stowarzyszenia z klubem. Od początku tworzenia stowarzyszenia byliśmy przekonani, że chcemy finansowo wspierać budowę wielkiej Wisły. Tym bardziej cieszy nas decyzja władz klubu, że środki, które przekażemy Wiśle będą przeznaczone na rozwój Akademii i grup młodzieżowych – komentuje zarząd Socios.

Władze Wisły Kraków SA w zamian za tego typu wparcie zaproponowały bliższe promocje stowarzyszenia i różnego rodzaju benefity przewidziane dla jego członków.  Niedługo Socios mają przedstawić propozycję promowania stowarzyszenia.

W głosowaniu wzięło udział 1033 osoby na 1613 uprawnionych. Na propozycję przekazania środków zagłosowało 959 osób. Za zbieraniem pieniędzy na inne cele opowiedziało się 74 głosujących.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne