Sparingowa porażka Cracovii

Piłkarze Cracovii w trwającym okresie przygotowawczym rozegrali już trzy mecze kontrolne. Po dwóch zwycięstwach, tym razem musieli pogodzić się z porażką z rosyjskim FK Orenburg 0:1.

Podopieczni trenera Michała Probierza przez całe spotkanie mieli ogromne kłopoty, by przedrzeć się przez defensywę rosyjskiego zespołu. FK Orenburg dobrze grał pressingiem, co wyraźnie utrudniało rozgrywanie piłki Pasom. Na nic zdały się pokrzykiwania szkoleniowca Cracovii, który motywował swoich zawodników, by ci ruszyli do ataku.

Najgroźniejszą sytuację miał w 68. minucie Kamil Pestka. Zawodnik, który jeszcze niedawno uczestniczył w młodzieżowych mistrzostwach Europy, po indywidualnej akcji zdecydował się na uderzenie na bramkę. Bramkarz Orenburga zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Swoje próby mieli także Mateusz Wdowiak, Filip Piszczek i Damian Dąbrowski, jednak w każdej z tych sytuacji strzał był za lekki bądź niecelny.

Rosjanie natomiast dość łatwo forsowali obronę Pasów. W 35. minucie zrobili to na tyle umiejętnie, że zdobyli jedynego w tym spotkaniu gola. Sporym ułatwieniem były błędy krakowskiej defensywy, które wykorzystał Djordje Despotović. Zwycięstwo Orenburga mogło być wyższe, lecz dobra interwencja Adama Wilka ustrzegła Cracovię przed drugim golem Despotovicia. Krakowski bramkarz błysnął również podczas interwencji w 84. minucie, kiedy zdecydował się na wyjście poza pole karne, co pozwoliło mu powstrzymać Andrieję Czukanowa.

W dotychczasowych sparingach Cracovia pokonała mistrza Słowenii NK Maribor 2:1 i mistrza Chorwacji Dinamo Zagrzeb 1:0. Na zgrupowaniu w Radneci krakowianie przebywać będą do 3 lipca. Do tego czasu rozegrają jeszcze jeden sparing z FC Pjunik Erywań. Mecz zaplanowano na wtorek.

Cracovia – FK Orenburg 0:1 (0:1)

Bramka: Despotović (35.)

Cracovia: Hrosso (46. Wilk) – Ferraresso (66. Pik, 88. Pieńczak), Dytiatjew Jablonsky, Pestka – Wdowiak (85. Zaucha), Lusiusz, Budziński (88. Matheus), Dąbrowski (88. Pituła), Pik (46. Rubio) – Piszczek (56. Strózik).

Orenburg: Dowbnia - Małych, Szachow, Siwakow, Kozłow, Tieriechow (46. Czukanow) – Ajupow (80. Bołotow), Afonin, Malarow (46. Alves), Kuliszew (46. Gaładżan) - Despotović (60. Bidłowskij).