Spóźniony dzień dziecka na sportowo z trzykrotnym olimpijczykiem

fot. Krzysztof Porębski/Archiwum ZIS w Krakowie

50 dzieci w wieku 5–14 w niedzielne południe będzie trenowało w ramach kampanii #PołączmySięNaSport(N)owo. Młodych sportowców będzie gościć stadion WKS Wawel, a zajęcia poprowadzi między innymi były utytułowany chodziarz Grzegorz Sudoł.

Po wielu tygodniach przymusowej izolacji, gdy nie mogliśmy korzystać miedzy innymi z obiektów sportowych, czas na powrót do bezpiecznej aktywności. W niedzielę Zarząd Infrastruktury Sportowej wraz z trenerami AZS AWF Masters Kraków zapraszają do wzięcia udziału w treningu z okazji dnia dziecka, który obchodziliśmy 1 czerwca.

Zabawa z rywalizacją

Ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem w wydarzeniu będzie mogło wziąć udział nie więcej niż 50 dzieci. Wymagana jest rejestracja na stronie www.zapisy.zis.krakow.pl., ale udział jest bezpłatny. Organizatorzy nie zapewniają szatni i węzła sanitarnego (poza WC).

– Trening oprzemy na grach i zabawach lekkoatletycznych, ale nie zabraknie elementów rywalizacji. Będzie zadanie pokonania dystansu w odpowiednim czasie nie patrząc na zegarek. Postaramy się zrobić dwie grupy – starszych i młodszych – mówi Grzegorz Sudoł, były polski lekkoatleta, specjalizujący się w chodzie sportowym.

comments powered by Disqus