Srebrne medale i indywidualna nagroda dla SKS Kusy

Piłkarki ręczne SKS Kusy Kraków zajęły drugie miejsce w dziewiątym Ogólnopolskim Memoriale Romana Nowosada, który 13 i 14 marca odbył się w Olkuszu. Najlepszą zawodniczką turnieju została wybrana Gabriela Maciejewska.

W Olkuszu stolicę Małopolski reprezentowały dwie żeńskie drużyny SKS Kusy. Na parkiecie hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rywalizacja toczyła się w najniższych kategoriach wiekowych. Rozegrano łącznie 30 spotkań, w trakcie których rzuconych zostało aż 730 bramek.

W sobotę do rywalizacji stanęły młodziczki z roczników 2006/2007. Skazane na pożarcie dziewczęta Kusego, podopieczne trener Anny Burek, rywalizowały jak równy z równym ze starszymi koleżankami. Zdobyły cenne doświadczenie i piąte miejsce.

W niedzielę przyszedł czas na kategorię wiekową 2008/2009. Po pierwszym zimnym prysznicu, jakim była porażka z gospodarzem turnieju SPR Olkusz 18:4 (8:3), piłkarki ręczne wygrały z drużynami z Gliwic 18:9 (10:4), Tarnowa 12:4 (6:3) i Pietrowic Wielkich 8:7 (3:4). Kiedy wydawało się, że krakowianki mają za sobą najtrudniejsze mecze, spotkały się z Pogonią Siedlce. Emocjonujący roller-coaster trwał w najlepsze i w regularnym czasie był remis 11:11. O zwycięstwie przesądziły rzuty karne na korzyść Pogoni (2:0) i SKS Kusy zajął drugie miejsce.

 

 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta