Stephane Antiga wróci do Polski. Najmocniejsza w historii obsada Memoriału Wagnera

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kanada została ostatnim uczestnikiem jubileuszowego XV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, który będzie rozegrany w Krakowie od 11 do 13 sierpnia. Wkrótce ruszy sprzedaż biletów na ten najbardziej prestiżowy towarzyski turniej na świecie.

Wszyscy uczestnicy zbliżającego się wielkimi krokami memoriału plasują się w czołowej dziesiątce aktualnego rankingu FIVB. Polacy zajmują w nim drugie miejsce, Rosjanie piąte, Kanadyjczycy ósme, a dziewiąci są Francuzi. Dla biało-czerwonych, Sbornej i Trójkolorowych turniej w Tauron Arenie Kraków będzie ostatnim sprawdzianem przed Mistrzostwami Europy.

Smaczku rywalizacji doda fakt, że nowym trenerem Kanadyjczyków został Francuz Stephane Antiga, który do 2016 roku z sukcesami prowadził Polaków. Reprezentanci kraju Klonowego Liścia wystąpią w memoriale po raz drugi, wcześniej grali u nas w 2006 roku, gdy turniej odbył się w Ostródzie i Olsztynie.

– Nie przekreślałbym szans Kanadyjczyków w memoriale. Z nową werwą i z nowym trenerem mogą okazać się niespodzianką – mówi wiceprezes Fundacji Huberta Jerzego Wagnera Cezary Mróz.

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne