Świąteczne spotkanie z piłkarzami Garbarni. Klub zaprasza wszystkich kibiców

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

W piątek 2 grudnia drugoligowa Garbarnia Kraków będzie trenować ostatni raz w tym roku. Po zajęciach, o godzinie 17, rozpocznie się świąteczne spotkanie, na które zaproszeni są także kibice Brązowych.

Spotkanie w luźnej atmosferze planowane jest na parterze budynku klubowego przy ulicy Rydlówka 23. Klub przygotował upominki dla najmłodszych kibiców i zawodników grup młodzieżowych. „Święci Mikołaje” będą rozdawać kalendarze na rok 2023, na których oczywiście można będzie zebrać podpisy graczy. Przybędzie też maskotka „Młody Lew”. Kalendarze i inne gadżety ludwinowskiego klubu będą dostępne do kupienia na przygotowanym stoisku.

Dla każdej osoby przewidziany jest drobny poczęstunek. Piątkowe spotkanie to okazja do rozmów z trenerami, zawodnikami, działaczami i innymi sympatykami mistrza Polski z 1931 roku. To nie był łatwy rok dla Garbarni, zwłaszcza po wielu letnich odejściach z klubu, i po rundzie jesiennej zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Do bezpiecznej pozycji podopieczni Macieja Musiała tracą trzy punkty. 

Trudny rok

Brązowi zakończyli rok zwycięstwem z KKS 1925 Kalisz. W minioną sobotę rozegrali mecz sparingowy z Wisłą Płock, która przez Kraków wracała ze zgrupowania na Słowacji, i wygrali 2:1 po golach Bartłomieja Purchy i Grzegorza Marszalika.

Pierwszy trening Garbarni w 2023 roku został zaplanowany na 9 stycznia. Przed rundą wiosenną piłkarze zagrają osiem sparingów. 25-26 lutego czeka ich wyjazdowy mecz ligowy z Pogonią Siedlce.