Świetna seria Juvenii zakończyła się na stadionie Widzewa

Master Pharm Rugby Łódź z kompletem zwycięstw zakończył pierwszą część sezonu ekstraligi rugby. W ósmej kolejce lider rozgrywek pokonał Juvenię 29:23.

Juvenia jechała na stadion Widzewa spróbować  sprawić niespodziankę z bardzo mocnym rywalem. Podobnie jak w poprzednich spotkaniach wygrała drugą połowę, ale gospodarze zdołali utrzymać przewagę wypracowaną do przerwy. Seria krakowian zakończyła się na sześciu wygranych z rzędu.

Pierwsza połowa toczyła się w dobrym tempie, jednak krakowskim zawodnikom nie wszystko wychodziło. Gospodarze zdobyli dwa przyłożenia i mieli zdecydowaną przewagę w młynie. Zespół Przemysława Szyburskiego zyskiwał dzięki tej formacji kolejne rzuty karne, które na punkty pewnie zamieniał reprezentacyjny łącznik Daniel Gdula. Po stronie Juvenii dwa razy celnie na słupy kopał Artur Bryl i do przerwy krakowianie przegrywali 6:21.

Znów lepsi w drugiej połowie

W drugiej odsłonie zespół Master Pharm Rugby Łódź znów otworzył wynik. Skuteczny rajd prawym skrzydłem pozwolił im powiększyć prowadzenie o kolejne pięć oczek, jednak w tym momencie obraz gry uległ zupełnej zmianie. Przez kolejne pół godziny dominowała Juvenia, spychając utytułowanych rywali do głębokiej defensywy i zmuszając do kolejnych błędów. Udało im się dojść rywali na sześć punktów (20:26).

W końcówce sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Łodzianie nie ryzykowali walki o przyłożenie dające bonusowy punkt. Zdecydowali się na kop i pewne trzy punkty, by odskoczyć rozpędzonej Juvenii. W ostatnich sekundach przed podobną szansą stanął Artur Bryl. Młody łącznik, wykorzystując kop z podstawki, zapewnił swojej drużynie defensywny punkt bonusowy za przegraną różnicą mniejszą niż siedem punktów.

– Faworytem meczu był łódzki zespół. My przyjechaliśmy w roli czarnego konia i oczywiście chcieliśmy sprawić niespodziankę, jednak doświadczenie i zgranie naszych rywali nam na to nie pozwoliło – mówił po meczu trener Juvenii Konrad Jarosz.

Zespół z Łodzi przewodzi tabeli z 37 punktami. Juvenia, podobnie jak Ogniwo Sopot i Pogoń Siedlce, zdobyła 25. W najbliższy weekend na spotkania do Krakowa przyjedzie drużyna Pogoni.

Master Pharm Rugby Łódź – Juvenia Kraków 29:23 (21:6)

Master Pharm: Daniel Gdula 19, Witalij Kramarenko 5, Mateusz Matyjak 5

Juvenia: Artur Bryl 13, Michał Jurczyński 5, Frans Botha 5