Świetny rezultat Cracovii przed nowym sezonem

Na tydzień przed startem nowego sezonu Cracovia pokonała pierwszoligową Puszczę Niepołomice 3:0. Dwie bramki dla krakowian zdobył Michał Helik, natomiast wynik ustawił Antonini Culina.

Ostatni mecz kontrolny przed nowym sezonem do udanych zaliczy Michał Helik. Obrońca Pasów zdobył w meczu z Puszczą dwa trafienia – oba po stałych fragmentach gry. Pierwsze padło w 26. minucie po rzucie rożnym, natomiast drugie dwadzieścia minut później z rzutu karnego. Tuż po przerwie w polu karnym faulowany był Diego Ferraresso. Pewnym egzekutorem jedenastki był właśnie Helik. – Cieszy nas to, że zagraliśmy na zero z tyłu, ale też cieszę się z mojego indywidualnego osiągnięcia, które przyczyniło się do zwycięstwa – powiedział przed klubową kamerą zawodnik Cracovii.

Zwycięstwo przypieczętował Antonini Culina. Chorwat po podaniu Gerarda Olivy znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Puszcza szukała jeszcze gola kontaktowego, ale Maciej Gostomski zakończył mecz z czystym kontem. – Zagraliśmy dobre spotkanie. Było parę fragmentów, w których mogliśmy się zachować lepiej, ale nie straciliśmy bramki. To buduje naszą pewność siebie. Jesteśmy przygotowani na ligę i z niecierpliwością na nią czekamy. Wszyscy chcemy grać o najwyższe cele w każdym kolejnym spotkaniu – zaznaczył Michał Helik.

W najbliższą sobotę Cracovia rozpocznie zmagania ligowe, a jej pierwszym rywalem będzie Śląsk Wrocław.

Puszcza Niepołomice – Cracovia 0:3 (0:1)

Bramki: Helik (26., 46.k), Culina (80.)

Puszcza: Mleczko (46. Smoleń) – Fryc (46. Ryndak), Stawarczyk (46. Stępień), Czarny, Bartków (46. Żytek) – Szczepaniak (46. Orłowski), Stefanik (46. Uwakwe), Poźniak (46. Kotwica), Drzazga (46. Kwantalini, 80. Nowak), Luptak (46. Kura) – Kuzma (46. Sajdak).

Cracovia: Gostomski – Danek (46. Pestka), Dytiatjew (46. Datković), Helik, Ferraresso - Culina, Serafin, Hernandez (46 .Dimun), Covilo (59. Zenjov), Budziński - Piszczek (59. Oliva).