Sylwester bez tradycyjnego biegu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
17. Krakowski Bieg Sylwestrowy nie odbędzie się. Impreza została przełożona na 2021 rok, podobnie jak inne tego typu wydarzenia organizowane przez miasto.
– Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników krakowskich wydarzeń biegowych są dla nas – jako organizatorów – najważniejsze. Dlatego – z uwagi na panującą sytuację epidemiczną, a także brak możliwości przewidzenia jej rozwoju i związanych z nią obostrzeń i regulacji prawnych dotyczących organizacji wydarzeń sportowych – Zarząd Infrastruktury Sportowej i Krakowski Klub Biegacza Dystans podjęli decyzję o odwołaniu tegorocznej odsłony Krakowskiego Biegu Sylwestrowego – poinformowali organizatorzy.

Krakowski Bieg Sylwestrowy był w ostatnich latach okazją, by zakończyć mijający rok aktywnie (biegiem na 5 lub 10 km), na wesoło (w przebraniach, których rozmiar i styl ogranicza tylko wyobraźnia uczestnika) i jednocześnie pomagając małym pacjentom, podopiecznym kardiochirurga prof. Janusza Skalskiego. 

Zdecydowana większość uczestników nie stawiała na osiąganie dobrych rezultatów, tylko na dobrą zabawę. Przebrali się w stroje, które niekiedy powstawały kilka dni. Na zakończenie 2019 roku na ulicach Krakowa oglądaliśmy biegaczy przebranych za garnek pierogów, sanie, skrzynkę pocztowę i postacie historyczne. 

comments powered by Disqus