Syn selekcjonera ma zagrać w Cracovii

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Bramkarz Mateusz Michniewicz, 18-latek występujący ostatnio w zespołach młodzieżowych Arki Gdynia, niedługo powinien podpisać kontrakt z Pasami.

W ostatnim sezonie zawodnik wystąpił w trzech spotkaniach Centralnej Ligi Juniorów – raz jesienią i w dwóch ostatnich kolejkach. Gole puścił tylko w pierwszym, gdy Arka uległa Zagłębiu Lubin. Przygodę z Pasami ma zacząć od drugiej drużyny Pasów.

Mateusz Michniewicz jest synem Czesława Michniewicza, znanego polskiego trenera, obecnie selekcjonera kadry U-21. Michniewicz senior również był bramkarzem, ale nie zrobił kariery. Na koncie ma dziewięć występów w ekstraklasie dla Amiki Wronki.

Zdolni przepadają

W ostatnim czasie Cracovia zorganizowała dwa treningi naborowe dla chłopców z rocznika 2006 i 2007. – Muszę powiedzieć, że jestem zbudowany ostatnimi naborami. Widziałem wielu bardzo utalentowanych zawodników – przyznał Probierz.

Ciągle jednak zastanawia się, dlaczego tak wiele talentów przepada. – Myślę od tym od czasu prowadzenia rocznika 1992 w Górniku Zabrze. Cały czas się zastanawiam, jak to zmienić – mówił opiekun Cracovii.


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne