Szczęśliwa siódemka Comarch Cracovii

Hokeiści Comarch Cracovii pokonali Stoczniowiec Gdańsk 5:0 i odnieśli siódme z rzędu zwycięstwo. Kluczowa dla pojedynku w Gdańsku była druga tercja.

Krakowianie do Gdańska pojechali w dobrych nastrojach. Po serii sześciu wygranych w starciu ze Stoczniowcem, który znajduje się niemal na końcu ligowej tabeli, byli zdecydowanym faworytem. Potwierdzili to już w pierwszej akcji. Rafał Dutka szybko chciał wyprowadzić Pasy na prowadzenie. Na posterunku był jednak bramkarz gospodarzy. Gdańszczanie nie poddali się bez walki. W pierwszej tercji wysoko zawiesili mistrzowi Polski poprzeczkę, sprawiając tym samym sporą niespodziankę.

Po dość sensacyjnych 30 minutach spotkania, przyjezdni na półmetku drugiej tercji w dwie minuty zdobyli trzy gole, które skutecznie podcięły skrzydła Stoczniowcowi. Po mocnych ciosach Comarch Cracovii jakość widowiska nieco ucierpiała. Gospodarze, choć z ambicjami, nie byli w stanie sforsować defensywy Pasów. W trzeciej tercji krakowianie dołożyli jeszcze dwa trafienia.

Stoczniowiec Gdańsk - Comarch Cracovia 0:5 (0:0,0:3,0:2)

Bramki: Jencik (27.), Drzewiecki (29.), Chovan (29.), Rompkowski (50.), Urbanowicz (57.)