Szpetne fotele znikną ze stadionu, ale dopiero w trakcie sezonu

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Kibice oglądający mecze Wisły Kraków z loży VIP od lat narzekali na wygląd czerwonych siedzisk trybuny zachodniej. Ponad 1,5 tysiąca nowych foteli zostanie zamontowanych jesienią.

Problem z estetyką krzesełek dla bardziej wymagających kibiców (płacących dużo więcej za bilety) był zgłaszany od kilku lat, gdy klubem rządziło Towarzystwo Sportowe Wisła Kraków. Problemem nie jest ich stan techniczny, ale wygląd. Czerwone fotele pod wpływem słońca szybko zmieniły kolor na rdzawy, co negatywnie wpływa na estetykę dolnego sektora trybuny głównej.

Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej, który jest operatorem obiektu, w marcu 2018 roku mówił nam, że krzesełka – w tym z sektorów VIP – będą systematyczne wymieniane. Niedawno miejska jednostka zapowiedziała, że na obiekcie zostanie zamontowanych 1638 siedzisk, a więc nie tylko czerwone, ale również niebieskie.

Nie zdążą na start sezonu

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością Biała Gwiazda rozegra przy Reymonta 29 lipca, gdy podejmie Śląsk Wrocław. Nowe fotele nie będą dostępne od pierwszego meczu nowego sezonu, bo termin realizacji został wyznaczony na połowę października.

Wymiana nastąpi w ramach gwarancji, więc koszty pokryje firma Polimex-Mostostal SA. Dodatkowo wykonawca stadionu w ramach gwarancji dostarczy 300 sztuk nowych części zamiennych do krzesełek z trybuny wschodniej.

Innym problemem, który do startu sezonu musi rozwiązać miasto i Polimex-Mostosal SA, jest przeciekający dach. Dotychczasowe interwencyjne naprawy niewiele dały.

– Przerwa pomiędzy rozgrywkami zostanie wykorzystana na usunięcie usterek w sposób kompleksowy – informuje zespół ds. PR ZIS.

comments powered by Disqus