Szykują nową imprezę. Będą pływać, biegać i jeździć na rowerze

fot. Pixabay

W ostatnich latach Kraków mocno postawił na imprezy biegowe, ale pod Wawelem planują kolejne sportowe wydarzenie. 6 i 7 lipca 2019 roku odbędzie się 1. Cracovia Triathlon.

Triathlon wymaga od uczestników zawodów wielu umiejętności i dużej wytrzymałości. Zawodnicy rywalizują pływając, biegając i jeżdżąc na rowerze. W przyszłym roku takie zmagania będziemy oglądać w Krakowie 6 i 7 lipca.

Zawody na dystansie olimpijskim odbędą się w ścisłym centrum miasta. Na początek uczestnicy przepłyną 1,5 kilometra Wisłą w okolicach Wawelu. Następnie przesiądą się na rowery i przejadą 40 kilometrów Bulwarami Wiślanymi i wzdłuż okolicach Błoń. Na koniec wyczerpujących zawodów na uczestników czeka 10 kilometrów biegu, m.in. po bulwarach.

Z historią w tle

– Impreza przeprowadzona zostanie w ścisłym centrum Krakowa, a baza zlokalizowana będzie na prawym brzegu Wisły od strony Dębnik – informuje Zarząd Infrastruktury Sportowej, który w imieniu miasta podejmie się organizacji zawodów.

Postawiono na sprawdzoną formułę organizacji wydarzeń w centrum miasta, zgodnie z hasłem „z historią w tle”. W taki sposób ZIS reklamuje krakowski maraton, a biegacze podkreślają, że trasa wiodąca blisko zabytków przyciąga ich do naszego miasta. W przypadku uprawiających triathlon może być podobnie.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne