Tak zmienia się dawny stadion Korony [ZDJĘCIA]

fot. FLS/Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek operator dawnego stadionu Korony, który przy ulicy Parkowej 12a tworzy Centrum Sportu Parkowa, oddał nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. – To dopiero początek inwestycji na dzierżawionym przez nas terenie – zapowiada Piotr Klimczak z Klubu Sportowego Futbolowa Liga Szóstek.

Nowe oblicze zaniedbanych terenów

Nowe boisko to ogrodzony orlik ze sztuczną trawą o wymiarach 53 na 31 metrów. Oświetlany będzie czterema dwunastometrowymi masztami. Wcześniej w tym miejscu były korty tenisowe, zaniedbane jak cały pięknie usytuowany obiekt przy Parku Bednarskiego.

– Z boiska korzystać mogą mieszkańcy Krakowa po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji, zawodnicy funkcjonującej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa Akademii Piłkarskiej Diament i amatorzy występujący w Futbolowej Lidze Szóstek – mówi Piotr Klimczak.

Plany na lata

Oddanie boiska jest początkiem dużych zmian na tym terenie. Do końca roku wyremontowany zostanie tak zwany okrąglak, w którym znajdzie się punkt gastronomiczny. Odnowione będzie również zaplecze stadionu. W kolejnych latach operator planuje wyremontować płytę głównego boiska z trawą naturalną i okalającą go bieżnię, utworzyć ścieżkę zdrowia, zrewitalizować boisko do koszykówki i urządzić trasę do biegów z przeszkodami. Ostatnim etapem przywracania do życia zaniedbanego przez lata obiektu będzie budowa drugiego placu gry ze sztuczną trawą.

Futbolowa Liga Szóstek została dzierżawcą terenu 15 października 2015 roku. Miesięcznie klub płaci miastu miastu czynsz w wysokości 10 tysięcy złotych plus VAT.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne