News LoveKraków.pl

Talent Wisły Kraków wrócił z Włoch. Co dalej?

fot. Mateusz Kaleta/LoveKraków.pl

Jakub Krzyżanowski wrócił do Krakowa po kilkudniowej wizycie we Włoszech i czeka na decyzje obu klubów w sprawie transferu z Wisły do Bologny.

Biała Gwiazda od siedmiu dni trenuje pod wodzą Kazimierza Moskala. Na zdjęciach z pierwszych zajęć można było jeszcze dostrzeć Jakuba Krzyżanowskiego, ale już we wtorek krakowski klub poinformował, że 18-latek wybiera się do Bolonii. Wizyta miała związek z ewentualnym transferem do Bologny, piątej drużyny poprzedniego sezonu Serie A. 

Piłkarz wrócił już z rekonesansu, w czasie którego mógł zobaczyć miasto i obiekty klubu. Obecnie przebywa w Krakowie i czeka na rozwój sytuacji. Na razie nie dołączy do kolegów, którzy do piątku włącznie będą przygotowywać się na obozie w Woli Chorzelowskiej, a to oznacza, że transfer do Serie A jest naprawdę blisko. Wszystko zależy od porozumienia obu klubów.

Jakub Krzyżanowski trafi do Bologny?

Portal meczyki.pl pisał wcześniej, że Bologna zagięła parol na brązowego medalistę mistrzostw Europy do lat 17 juz rok temu. Piłkarzem interesował się także Cub Brugge z Belgii. Ostatecznie wychowanek Bronowianki Kraków przedłużył umowę pod Wawelem do 30 czerwca 2025. Wisła właśnie teraz ma ostatnią okazję, by zarobić na jego transferze.

Włosi mają plan na Polaka. Ma się stopniowo rozwijać, zaczynając od zespołu młodzieżowego. Jeżeli transfer dojdzie do skutku, zapewne otrzyma sporą pigułkę wiedzy taktycznej. Wielu polskich zawodników, którzy przenosili się na Półwystep Apeniński, opowiadało później o podejściu Włochów do spraw taktycznych. Nad Wisłą mieli tylko namiastkę tej wiedzy.

Zawodnikami Bologny są reprezentanci Polski na Euro 2024: Łukasz Skorupski i Kacper Urbański. Drużyna po raz pierwszy będzie miała okazję grać w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Historyczny sukeces osiągnęła pod wodzą Thiago Motty, który został nowym trenerem Juventusu. Bolognę objął natomiat szkoleniowiec o bardzo włoskim nazwisku – Vincenzo Italiano.