Tauron Arena nagrodzona za sportowe wydarzenia

Mecz ME siatkarzy w Tauron Arenie Kraków fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Krakowska hala widowiskowo-sportowa została wyróżniona Nagrodą Biznesu Sportowego za rok 2017 w kategorii „Obiekt sportowy”.

Tauron Arena Kraków otrzymała statuetkę DEMES podczas XIV Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się 22 marca w Centrum Olimpijskim w Warszawie. W imieniu zarządzającej halą Agencji Rozwoju Miasta nagrodę odebrał Konrad Kozioł, kierownik działu marketingu i sprzedaży Tauron Areny Kraków.

– Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Nagrody w kategorii „Obiekt sportowy” przyznawane są za wielofunkcyjność, efektywne zarządzanie obiektem sportowym, atrakcyjność organizowanych wydarzeń i bezpieczeństwo – mówi Katarzyna Fiedorowicz-Razmus, rzecznik prasowy ARM.

Sportowy rok 2017 w Tauron Arenie

W minionym roku w czyżyńskiej hali królowała siatkówka. Kibice emocjonowali się zmaganiami podczas mistrzostw Europy mężczyzn (nagroda za najlepsze wydarzenie sportowe podczas czwartkowej gali), Memoriału Wagnera, Klubowych Mistrzostw Świata i siatkarek podczas spotkania ekstraklasy kobiet pomiędzy Treflem Proximą i Chemikiem Police.

Po raz kolejny w Krakowie odbyły się Mistrzostwa Świata we Freestyle Motocrossie i Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro, a także PZU Cracovia Półmaraton Królewski i Off Sport Festival. W rozgrywkach Hokejowej Ligi Mistrzów Comarch Cracovia podejmowała IFK Helsinki.

– Rekordowy okazał się PGL CS:GO Major Kraków 2017, czyli zawody gry Counter-Strike. Komplet publiczności na trybunach i ponad 740 tys. widzów w internecie to dowód na to, że e-sport stał się poważną konkurencją dla tradycyjnych dyscyplin sportu – zauważa Fiedorowicz-Razmus.

Przez cały rok zajęcie sportowe, turnieje i zawody odbywały się również w małej hali Tauron Areny.

 

 

 

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne