Trefl Proxima Kraków chce wnieść powiew świeżości. W składzie będą reprezentantki

Z wicemistrzowskiego składu Proximy w OrlenLidze zagra kilka zawodniczek fot. Paulina Frączek/LoveKraków.pl

W połowie czerwca krakowski klub rozpocznie przedstawianie składu i partnerów na sezon 2017/2018. Trefl Proxima będzie chciał wypromować reprezentantki innych krajów, które dotąd nie grały w Polsce.

Siatkarska ekstraklasa kobiet wraca do naszego miasta po 14 latach przerwy. Trefl Proxima Kraków powstała w wyniku połączenia wicemistrza I ligi - Proximy Kraków i dziewiątej drużyny OrlenLigi – Atomu Trefla Sopot. – 15 czerwca startujemy z nową stroną internetową. Będziemy żegnać zawodniczki, które były z nami dotychczas, a w przyszłym sezonie ich kariera będzie kontynuowana w innych klubach oraz ogłaszać nazwiska tych, które będą częścią nowego zespołu – mówi prezes klubu Łukasz Kadela.

Wzmocnienia z zagranicy

Na razie nie chce zdradzać nazwisk siatkarek, które zostaną i nowych, z których większość ma już podpisane kontrakty z Treflem Proximą. – Z każdego z połączonych klubów zostanie mniej więcej tyle samo. Wzmocnienia będą oparte na krajowych klasowych nazwiskach i wsparte reprezentantkami z zagranicy. Są to w części dziewczyny, które w Polsce jeszcze nie grały i będziemy chcieli je wypromować. Mamy nadzieję, że nasz klub wniesie do polskiej siatkówki dużo świeżości – podkreśla prezes.

Trenerem pozostanie Włoch Alessandro Chiappini, który prowadził Proximę w I lidze, a w 2012 roku wywalczył dla Atomowych historyczny tytuł mistrza Polski. Pracę w Polsce będzie łączył z prowadzeniem żeńskiej kadry Słowenii. Siatkarki rozpoczną treningi pod koniec lipca, a pierwszy trener dołączył do nich dwa tygodnie później. Zaplanowane są sparingi z Muszyną i udział w turnieju Amica Cup w Szamotułach.

Asystentem Włocha będzie Filip Brzeziński, w sztabie pojawi się nowy, ceniony statystyk, którego personaliów klub na razie nie chce zdradzać. – Zatrudnimy również dwóch trenerów przygotowania motorycznego. Jeden z nich będzie pracował z zawodniczkami bardziej indywidualnie – informuje Łukasz Kadela.

Poszukiwanie sponsorów, którzy podniosą jakość

Celem minimum na rozpoczynające się w połowie października rozgrywki będzie poprawienie pozycji Atomu Trefla Sopot z poprzedniego sezonu (9. miejsce). – Proxima i Trefl zapewnią drużynie stabilizację. Szukamy jednak partnerów, dzięki którym moglibyśmy poprawić jakość. Rozmowy z tymi sponsorami trwają – zapewnia przedstawiciel klubu.

Mecze w roli gospodarza Trefl Proxima Kraków będzie rozgrywał w Hali Widowiskowo-Sportowej Suche Stawy. Miasto rozpoczęło tam prace, dzięki którym obiekt zostanie unowocześniony w myśl obowiązujących w ekstraklasie standardów.

Sukces kadetek

W weekend dobre wieści napłynęły ze Słupska, gdzie rozgrywany był finał Mistrzostw Polski Kadetek. Muszyna Proxima Kraków wywalczyła brązowy medal, pokonując w decydującym spotkaniu MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:2. Podopieczne Dariusza Pomykalskiego i Ryszarda Pozłutki  pokazały ogromną wolę walki, bo w setach przegrywały już 0:2.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne