Zmiana bramkarza w Cracovii. Sandomierski wróci między słupki

fot. Justyna Kamińska/LoveKraków.pl

W niedzielę Cracovia na własnym stadionie mierzyć się będzie z Lechem Poznań. Obie drużyny po trzech kolejkach mają na swoim koncie identyczny dorobek - cztery punkty, po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. W Pasach nie zagra kontuzjowany Adam Wilk.

Rehabilitacja

W minionej kolejce Cracovia poniosła bolesną klęskę z Koroną Kielce 2:4. W kolejnej serii spotkań mierzyć się będzie z Lechem Poznań, który podrażniony porażką w europejskich pucharach, będzie chciał się zrehabilitować swoim kibicom. – Czeka nas trudny pojedynek. Nie ma co ukrywać, że Lech będzie na pewno bardzo zdeterminowany. Odpadł z pucharów, a na pewno liczył na więcej. Piłkarze Lecha mają moc i wielu swoich sytuacji nie wykorzystali. My jednak mamy swój sposób na ten mecz. Chcemy zagrać bardzo agresywnie, narzucić wysokie tempo grania, bo wiemy, że pucharowy pojedynek dużo kosztował zespół Lecha  - mówił na konferencji przedmeczowej trener Pasów Michał Probierz.

Personalia

Cracovia z Lechem zagra bez kontuzjowanego Adama Wilka. Jego miejsce zajmie doświadczony Grzegorz Sandomierski. – Po meczu w Kielcach Adam zmagał się z drobnym urazem. Wypadnie na pewno na dwa tygodnie. Czasami tak w życiu jest – podkreślił szkoleniowiec. – Inne decyzje kadrowe podejmiemy po ostatnim treningu – dodał.

Trener Probierz odniósł się jednak do kadry Cracovii w szerszej perspektywie. – Zrobimy ruchy kadrowe, bo chcemy parę rzeczy pozmieniać. Chcemy wypożyczyć Krzyśka Szewczyka, Huberta Adamczyka, Grześka Gawlę, Szymona Kiebzaka i Dominika Ochałę, żeby regularnie grali. Chcemy mieć stabilną kadrę, z którą będziemy pracować. Rozglądamy się też jeszcze za nowymi zawodnikami - zaznaczył szkoleniowiec.

Szkolenie

Opiekun Pasów na konferencji przedmeczowej szeroko komentował szkolenie w Polsce, ale przede wsystkim w krakowskim klubie. – W Cracovii chcemy wprowadzać więcej trenerów. Kontrolujemy regularnie zawodników w juniorach i tych w starszych grupach, które mogą być kiedyś przyszłością. Chcemy, żeby byli oni profesjonalnie przygotowani. To wszystko kwestia zaufania właściciela – wyjaśniał trener Probierz. – Takie mecze jak ten w Kielcach będą się zdarzały, bo ta młodzież jest nieobliczalna. To jest normalne, ale dlatego chcemy wyeliminować wszystkie błędy – dodał.

Spotkanie Cracovii z Lechem Poznań rozegrane zostanie w niedzielę na stadionie przy ulicy Kałuży o godz. 18.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne