Trener Wisły zapowiada cztery wzmocnienia. Transfery jeszcze w tym tygodniu

Pierwszy trening Wisły trwał nieco ponad godzinę fot. LoveKraków.pl

W Krakowie na testach medycznych przebywają już zawodnicy, którzy we wtorek, najpóźniej w środę powinni zostać zakontraktowani i rozpoczną treningi z drużyną.

Czterech na początek

Wisła pozyska bramkarza z Hiszpanii, stopera, który może występować również jako defensywny pomocnik, środkowego pomocnika i napastnika.Wszyscy ciężko pracujemy, by jak najszybciej zamknąć kadrę i całkowicie skupić się na przygotowaniu zespołu do sezonu – mówi trener Kiko Ramirez.

Kilka dni temu krakowianie ogłosili pożegnanie z ośmioma zawodnikami, w tym z aż czterema bramkarzami. Drugim nowym piłkarzem na tej pozycji może być Martin Vantruba ze Spartaka Trnava, reprezentant Słowacji do lat 19. Piłkarz z rocznika 1998 nie zadebiutował jeszcze w rodzimej ekstraklasie. – Jest jednak bardzo utalentowany. Mogę potwierdzić, że jest temat, ale nie doszliśmy do porozumienia – informuje Manuel Junco, dyrektor sportowy Białej Gwiazdy.

Wciąż nie zapadła decyzja o przyszłości testowanego niedawno napastnika z Hiszpanii. Salva Chamorro uporał się z poważną kontuzją kolana i jest zdrowy. Ostatnio występował w Hongkongu. – Wkrótce musimy zdecydować, czy z nami zostaje. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji, bo nie chcemy popełnić błędów – tłumaczy Ramirez.

Pierwszy trening z Chorwatem

Piłkarze Wisły wznowili treningi dokładnie na 25 dni przed pierwszym meczem w ekstraklasie (14 lipca w Szczecinie z Pogonią). W zajęciach wziął udział 23-letni obrońca Zoran Arsenić, który zimą podpisał kontrakt od 1 lipca. Klub z ulicy Reymonta chciał go wcześniej wykupić, ale NK Osijek, którego barwy reprezentował, nie chciał się zgodzić i zesłał zawodnika na trybuny. Umowa Arsenicia w ojczyźnie obowiązywała do 15 czerwca, więc w poniedziałek mógł przyjechać na zajęcia do Myślenic.

Oferta za Brleka

Ćwiczył również jego rodak Petar Brlek, który w tej chwili jest najbardziej łakomym kąskiem w kadrze 13-krotnych mistrzów Polski. Wisła dostała ofertę od Young Boys Berno, ale nie przyjęła jej. W klubie uważają, że młody Chorwat jest w trójce najlepszych pomocników ekstraklasy i jest wart znacznie więcej niż 1,5 miliona euro z bonusami, które zaoferowali Szwajcarzy. O Brleka pytały również kluby z Włoch i Niemiec, ale na razie brakuje konkretów.

Pożegnalne treningi

W poniedziałek z Wisłą trenowali również niektórzy zawodnicy, z którymi klub nie przedłuży umów: bramkarze Michał Buchalik i Michał Miśkiewicz oraz Mateusz Zachara. Dopiero za tydzień do Myślenic przyjedzie Krzysztof Mączyński, który grał w kadrze i później zaczął urlop. Problemy w podróży zatrzymały Hiszpanów Ivana Gonzaleza i Pola Lloncha.

Na boisku pojawili się Maciej Sadlok i Rafał Pietrzak. Obaj nie trenowali jeszcze na sto procent, ale trener liczy, że będą gotowi na pierwszy mecz.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne