Trenerzy akademii Wisły przejmują stery w spółce

fot. Wisła Kraków

Marcin Pluta, były kapitan Garbarni, od trzech lat pracujący w Akademii Piłkarskiej Wisła Kraków, będzie prowadził drużynę Centralnej Ligi Juniorów do lat 18.

Pluta ma 33 lata, na stanowisku zastąpił Pawła Regulskiego, który odszedł z klubu. Pochodzi z Witowa, ale szybko trafił do Hutnika. Jako 18-latek przeniósł się do Garbarni, w której występował w II lidze i nosił kapitańską opaskę. Później występował także w Porońcu Poronin, w jednej drużynie z Maciejem Żurawskim i Marcinem Malinowskim. Był także zawodnikiem Unii Oświęcim.

REKLAMA

Prowadził trampkarzy Garbarni, a także A-klasową drużynę z Rybitw. Pracę dla wiślackiej akademii rozpoczął w lipcu 2016 roku i przejął drużynę U-16. W kolejnych sezonach prowadził zespół U-17, z którym - w duecie z Adrianem Filipkiem - awansował do Centralnej Ligi Juniorów. W minionym sezonie Biała Gwiazda pod jego wodzą zajęła trzecie miejsce, ale jesienią, przed przejściem starszych zawodników do ekipy U-18, zespół przewodził tabeli.

Pluta jest drugim trenerem wiślackiej akademii, który przechodzi do drużyny nadzorowanej przez spółkę. Czwartoligowe rezerwy poprowadzi bowiem wspomniany wcześniej Adrian Filipek, od lat zaangażowany w rozwój młodych zawodników. Ich współpraca będzie kluczowa, bo wielu młodych zawodników będzie płynnie przechodzić między pierwszym i drugim zespołem oraz CLJ.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne