Trening curlingu dla każdego

fot. Fot. Anna Telesz i Michał Chudziński

Krakowski Klub Curlingowy organizuje pokazowy trening na lodowisku przy ulicy Siedleckiego 7. Zaproszenie kierowane jest do osób w każdym wieku, także na wózkach. Zajęcia odbędą się w najbliższą sobotę, 30 września od godziny 7.15 do 8.45.

Uczestników czek nauka szczotkowania, utrzymywania równowagi na lodzie, wypuszczania kamieni i trafiania nimi do celu. – Przede wszystkim chodzi jednak o dobrą zabawę – mówi Urszula Biernacka z Krakowskiego Klubu Curlingowego.

Treningi poprowadzą instruktorzy klubu. Przed wyjściem z domu trzeba pamiętać o zabraniu ciepłej odzieży i wygodnego obuwia sportowego. Organizatorzy zapewnią potrzebny sprzęt. Na trening zaproszeni są także zawodnicy na wózkach, którzy uprawiają tę dyscyplinę lub chcieliby rozpocząć przygodę ze szczotkowaniem.

Raczkujący curling na wózkach

Od 2006 roku curling na wózkach jest dyscypliną paraolimpijską. W Polsce trenuje ją zaledwie kilkunastu zawodników. Krakowski Klub Curlingowy kupił potrzebny sprzęt i próbuje zachęcić do podjęcia sportowego wyzwania niepełnosprawnych z naszego miasta. Treningi mogą być jednak wyłącznie formą rekreacji. Mecze rozgrywane są na lodowisku o wymiarach 45,72 m na 5 m, czyli takim samym jak u pełnosprawnych. Do gry używane są również identyczne kamienie. Różnice oczywiście są: zawodnik wypuszcza kamień z zatrzymanego wózka (używa ręki lub specjalnego kija) i nie ma szczotkowania. Każda drużyna musi składać się z przedstawicieli obu płci.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne