Trening Noworoczny Cracovii: Hubert Adamczyk z pierwszym golem w 2017 roku

Przed meczem przy ul. Kałuży był szampan i życzenia fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Ponad 90-letniej tradycji stało się zadość. Piłkarze pierwszej drużyny Pasów i rezerw w samo południe spotkali się, by Nowy Rok otworzyć meczem. Grano dwa razy po 30 minut. Pierwszą bramkę zdobył pomocnik Hubert Adamczyk, a zespół z ekstraklasy wygrał 5:0.

Dopisała pogoda, dopisali kibice. Na pierwszego gola w 2017 roku piłkarze kazali jednak czekać do początku drugiej połowy, a jego autorem był Hubert Adamczyk. Młody piłkarz rowiązał worek z bramkami, bo później na listę strzelców wpisali się jeszcze Krzysztof Piątek, Patryk Serafin, Mateusz Cetnarski i Damian Dąbrowski.

Po raz kolejny nie zwiódł Marcin Budziński. Pomocnik 1 stycznia grał już w różowych kaloszach i tak zwanych lakierkach. Na pierwszy dzień 2017 roku zamiast tradycyjnych piłkarskich butów ubrał… duże kapcie.

W Treningu Noworocznym nie wzięli oczywiście udziału obcokrajowcy. Przed piłkarzami Cracovii jeszcze kilka dni wolnego. Na pierwszym poważnym treningu pojawią się w Krakowie 9 stycznia. Najpierw będą trenować na swoich obiektach, a potem wylecą na zgrupowanie w Hiszpanii.

Cracovia – Cracovia II 5:0 (0:0)

Bramki: Adamczyk (31.), Piątek (36.), Serafin (48.), Cetnarski (49.), Dąbrowski (55.).