Trenuj z olimpijczykiem do Kraków Business Run 2019! Śniadania Biegowe z AirHelp

fot. Materiały prasowe

Dobre wieści dla biegaczy przygotowujących się do Kraków Business Run 2019. W czerwcu, lipcu i sierpniu co dwa tygodnie odbywać się będą bezpłatne śniadania biegowe prowadzone przez olimpijczyka i trenera Grzegorza Sudoła.

Na wspólne trenowanie na krakowskich Błoniach zaprasza Fundacja Poland Business Run oraz firma AirHelp. Pierwsze spotkanie już w sobotę, 8 czerwca.

Na charytatywny bieg biznesowy Kraków Business Run 2019 zapisała się w tym roku rekordowa liczba 7,5 tys. osób, reprezentujących krakowskie firmy, korporacje i instytucje. Impreza odbędzie się 8 września, jednak już dziś warto rozpocząć przygotowania. Pomogą w nich spotkania treningowe pod hasłem “Śniadania Biegowe z AirHelp”, które odbywać się będą w soboty: 8 i 22 czerwca, 6 i 20 lipca oraz 3 i 17 sierpnia.

Uczestnicy będą się spotykać o 9:30 pod Halą 100-lecia Cracovii przy al. Focha 40, by stamtąd wspólnie przejść na trening na Błoniach zakończony lekkim śniadaniem. Formuła spotkań zakłada solidne przygotowanie zarówno dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, jak i dla doświadczonych biegaczy, którzy pod opieką trenera będą mogli osiągnąć coraz lepsze wyniki.

Firma pomaga

Na spotkania treningowe zaprasza Fundacja Poland Business Run oraz krakowski oddział AirHelp, największej firmy z branży TravelTech. Organizacje połączyły siły i zapewnią uczestnikom profesjonalne treningi połączone ze śniadaniami.

– Dlaczego zdecydowaliśmy się na wspólny projekt? Bo jest nam po drodze. My jako AirHelp mamy tę samą misję i cel, co Poland Business Run – chcemy pomagać ludziom. Fundacja wspiera beneficjentów w powrocie do sprawności, a my pomagamy pasażerom linii lotniczych w odzyskaniu odszkodowania za opóźniony lub odwołany lot – tłumaczy Jakub Dziwisz, CTO w AirHelp.

Z 65-osobowego zespołu krakowskiego AirHelp aż 20 osób połączonych w cztery drużyny zgłosiło się do Kraków Business Run 2019. Część z nich to zapaleni biegacze, inni dopiero zaczynają swoją przygodę z tym sportem. Firma postanowiła pomóc w przygotowaniach nie tylko swoim pracownikom, ale wszystkim chętnym osobom, które startują w sztafecie.

– Jest jeszcze sporo czasu na to, żeby dobrze przygotować się do startu! Szczególnie, że treningi odbywać się będą na Błoniach, praktycznie pod naszym biurem przy al. 3 Maja. Mam nadzieję, że zgromadzimy setki biegaczy i ich przyjaciół. Osobom, które zapiszą się najszybciej i pojawią na pierwszym treningu, wręczymy profesjonalne biegowe koszulki. Dodatkowo AirHelp przekaże na rzecz beneficjentów biegu Poland Business Run złotówkę za każdą osobę, która pojawi się na treningu – mówi Jakub Dziwisz.

Spotkania z mistrzem

Spotkania poprowadzi dr Grzegorz Sudoł, trzykrotny olimpijczyk, trener klasy I pracujący w Klubie AZS AWF KRAKÓW MASTERS, obecnie startujący w biegach i triathlonie oraz pełniący rolę koordynatora przygotowań do całorocznych imprez biegowych w Krakowie. Dzięki obecności specjalisty odbywające się co 2 tygodnie treningi to, oprócz aktywności sportowej, także teoretyczne przygotowanie do startu w zawodach.

– Podczas każdego spotkania postaram się poruszyć inną kwestię, m.in. zalecaną intensywność treningów, technikę biegu czy prawidłowe odżywianie. W związku z tym, że przygotowujemy się biegu w formie sztafety, uczestnicy poznają także specyfikę tego typu zawodów, dowiedzą, jak zachować się w strefie zmian czy prawidłowo ustawić. Podczas śniadań będzie też czas na zadanie pytań i rozmowę o planach treningowych. Zapraszam zarówno zaawansowanych, jak i początkujących biegaczy, będzie to solidna dawka wiedzy i przygotowanie dla każdego – mówi trener Grzegorz Sudoł.

Podczas dwóch spotkań: 6 lipca i 3 sierpnia obecny będzie także fizjoterapeuta z Centrum Rehabilitacji Znowu w Biegu, który przeprowadzi bezpłatne konsultacje i opowie, jak unikać kontuzji czy rozciągać mięśnie.

Więcej informacji na www.polandbusinessrun.pl/pl/pbr/krakow oraz wydarzeniu na Facebooku. LoveKraków.pl jest patronem medialnym Kraków Business Run 2019.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne