Trwa Krakowska Olimpiada Młodzieży

Krakowska Olimpiada Młodzieży to program miejski w pełni realizowany przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Wschód, finansowany ze środków Miasta Krakowa. Jest to system całorocznych rozgrywek sportowych trwających od września do czerwca w kilkunastu dyscyplinach i trzech kategoriach wiekowych.

Są to Igrzyska Dzieci dla uczniów szkół podstawowych, Igrzyska Młodzieży Szkolnej dla uczniów VII i VIII klasy szkół podstawowych oraz Licealiada dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Celem olimpiady jest propagowanie aktywności fizycznej wśród wszystkich dzieci i młodzieży oraz zasad zdrowej rywalizacji fair-play.Większość zawodów odbywa się na obiektach Centrum Rozwoju COM COM ZONE w Nowej Hucie oraz MOS Kraków „Wschód”. Dodatkowymi miejscami rozgrywek są: podkrakowski stok narciarski w Sieprawiu oraz sale gimnastyczne kilkunastu krakowskich szkół ponadgimnazjalnych. Globalnie w zawodach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2018/2019 udział wzięło 15 366 dziewcząt i chłopców, rozgrywając łącznie 108 finałów miejskich.

Pod patronatem PKOL

Zwycięzcy Krakowskiej Olimpiady Młodzieży reprezentują Miasto Kraków na zawodach wojewódzkich. Warto odnotować, iż Polski Komitet Olimpijski docenia powagę i rozmiar rozgrywek Krakowskiej Olimpiady Młodzieży. W związku z powyższym ponownie objął patronatem honorowym te rozgrywki. W dalszym ciągu można zapisać się na większość rozgrywek. Regulamin, aktualne wyniki, harmonogram i rejestrację można śledzić na stronie http://kom.krakow.pl/

 


comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne