Trzech piłkarzy wraca na ostatni mecz. Wasilewski przedłużył, ale Peszko nie zostanie?

fot. KP

W sobotę Wisła Kraków zakończy sezon spotkaniem z Miedzią Legnica (początek o godzinie 15.30). Trener będzie miał do dyspozycji trzech piłkarzy, których zabrakło w Gdyni.

Po pauzie za żółte kartki grać będzie mógł lewy obrońca Rafał Pietrzak. Niewykluczone, że będzie to dla niego pożegnalny występ, bo 27-latek ma oferty z innych krajów i Biała Gwiazda może nie mieć argumentów proponując mu przedłużenie umowy.

W kadrze mają się także znaleźć inni piłkarze, którym 30 czerwca kończą się kontrakty, ale ostatnio nie grali z różnych powodów. Środkowy pomocnik Vullnet Basha poleciał z kolegami na mecz z Arką, ale wrócił do Krakowa z powodu problemów rodzinnych. Z kolei prawy obrońca Łukasz Burliga opuścił dwie ostatnie kolejki z powodu kontuzji mięśniowej.

Po sezonie kończy się wypożyczenie Sławomira Peszki z Lechii Gdańsk, który przeciwko Korone został sfaulowany i ma złamany palec u nogi. Kontrakt skrzydłowego w trzeciej drużynie ekstraklasy obowiązuje jeszcze przez rok. Wydawało się, że 34-latek nie ma szans na powrót do łask trenera Piotra Stokowca, który odsunął go od drużyny na początku sezonu i będzie można myśleć nad jego dalszą przyszłością w Wiśle. Ta oczywiście definitywnie nie jest jeszcze przekreślona, ale z Pomorza napływają informacje, że piłkarz i trener mieli się pogodzić. Przy Reymonta na razie trudno jednoznacznie potwierdzić, że mecz z Koroną był ostatnim występem reprezentanta Polski w Wiśle.

Nowy kontrakt 39-latka

W czwartek wieczorem menedżer Rafał Szczypczyk poinformował, że nową, roczną umowę podpisał obrońca Marcin Wasilewski. 300 tysięcy złotych na utrzymanie jego kontraktu mają przekazać Socios Wisła. Głosowanie w tej sprawie kończy się w piątek o północy, ale Gazeta Krakowska informowała dziś, że do tej pory większość opowiada się za przekazaniem środków na ten cel.comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne