Turniej szczypiorniaka na piasku i piknik nad Zalewem Nowohuckim

fot. Pixabay
W najbliższy weekend (5-6 września) na obiektach Klubu Sportowego Wanda odbędzie się międzynarodowy turniej piłki ręcznej na piasku MZPR Beach Handball Open 2020.
Organizatorzy zapraszają całe rodziny, bo przy okazji w okolicy Zalewu Nowohuckiego planują piknik i turniej dla dzieci w sobotę.

– Impreza będzie miała charakter międzynarodowy, ponieważ została zgłoszona do cyklu European Beach Handball Tour pilotowanego przez Europejską Federację Piłki Ręcznej i otrzymała rekomendację Związku Piłki Ręcznej w Polsce – mówi Daniel Hardek z Małopolskiego Związku Piłki Ręcznej.

Zawodniczki i zawodnicy polskich drużyn, a także gości z Lizbony i Zagrzebia zagrają na boiskach Klubu Sportowego Wanda, na których głównie odbywają się turnieje siatkówki plażowej. W weekend przy ulicy Bulwartowej zamiast słupków i siatki staną bramki. – Wydarzenie przyjmie atrakcyjną formę festynu/pikniku dla mieszkańców Krakowa i okolic, podczas którego poza emocjami sportowymi kibice odnajdą wiele innych atrakcji – zapowiada organizator.

Planowane są konkursy i zabawy sprawnościowe z nagrodami, quizy i animacje muzyczne. Nie zabraknie też parku foodtrucków i stanowiska barbera. W sobotę na bocznym boisku odbędzie się towarzyski turniej dzieci i młodzieży. 

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta