Tylko piłkarze Cracovii w kadrze U-21

Mecz kadry U-21 w Krakowie fot. Arkadiusz Szuba/LoveKraków.pl

Marcin Dorna powołał kadrę na mecze towarzyskie z Włochami w Krakowie i Czechami w Kielcach. W meczach, które są częścią ostatniego etapu przygotowań do czerwcowych mistrzostw Europy U-21 w Polsce, będzie mogło zagrać dwóch zawodników Pasów.

Na liście powołanych znaleźli się Paweł Jaroszyński (obrońca) i Krzysztof Piątek (napastnik) z Cracovii. Trener Marcin Dorna oglądał ich w poniedziałkowym meczu ekstraklasy z Zagłębiem Lubin (1:1), a po spotkaniu rozmawiał z nimi. W 24-osobowej kadrze nie ma niestety pomocnika Wisły Alana Urygi, który w ubiegłym roku był w kręgu zainteresowań,a ale na wiosnę w ekstraklasie nie zagrał ani minuty.

W kadrze jest pięciu zawodników z klubów zagranicznych. Na stadionie przy ulicy Kałuży będzie mógł wystąpić były pomocnik Cracovii Bartosz Kapustka. Kadra do lat 21 podejmie w Krakowie Włochów 23 marca o godzinie 20.45. Cztery dni później o godzinie 17 biało-czerwoni zagrają w Kielcach z Czechami.

Kadra U-21 na mecze z Włochami i Czechami:

Bramkarze: Damian Podleśny (Wigry Suwałki), Maksymilian Stryjek (Sunderland), Jakub Wrąbel (Olimpia Grudziądz).

Obrońcy: Jan Bednarek (Lech Poznań), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum ), Michał Helik (Ruch Chorzów), Paweł Jaroszyński (Cracovia), Tomasz Kędziora (Lech Poznań), Igor Łasicki (Carpi FC 1909), Michał Marcjanik (Arka Gdynia), David Niepsuj (Pogoń Szczecin), Sebastian Rudol (Pogoń Szczecin).

Pomocnicy: Adam Buksa (Zagłębie Lubin), Dariusz Formella (Arka Gdynia), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Łukasz Moneta (Ruch Chorzów), Bartosz Kapustka (Leicester City), Jarosław Kubicki (Zagłębie Lubin), Patryk Lipski (Ruch Chorzów), Radosław Murawski (Piast Gliwice).

Napastnicy: Dawid Kownacki (Lech Poznań), Jarosław Niezgoda (Ruch Chorzów), Krzysztof Piątek (Cracovia), Mariusz Stępiński (FC Nantes).

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne