Udane sprawdziany krakowskich klubów

W drugim sparingu podczas zgrupowania w Turcji Cracovia w sobotę pokonała TSV Hartberg 3:2. Swoją formę sprawdziła również Wisła Kraków, która w tym dniu rozegrała dwa mecze kontrolne.

Wygrana Cracovii

Jako pierwsi do bramki trafili rywale krakowian z najwyższej ligi w Austrii. Tobias Kainz wykorzystał fakt, że defensorzy Pasów zostawili mu sporo miejsca i otworzył wynik spotkania. Cracovia zdołała szybko odpowiedzieć i jeszcze w pierwszej połowie zdobyła trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Ołeksij Dytiatiew, Sergiu Hanca i Mateusz Wdowiak.

Po zmianie stron zupełnie inna jedenastka Pasów miała swoje szanse, ale nie była już tak skuteczna. Dorobek bramkowy Cracovii się nie powiększył. Zmniejszyć oblicze porażki udało się natomiast austriackiemu zespołowi.

Gola dla Korony Kielce, która kończy swoje zgrupowanie w Turcji, zdobył zawodnik Pasów – Bojan Cecarić. Serbski piłakrz dołączył do zawodników kieleckiego zespołu i jest przez niego testowany. W Cracovii przebywa od stycznia ubiegłego roku. Łącznie w barwach krakowskiego klubu rozegrał jedynie 17 spotkań i nie zdobył przy tym żadnego trafienia w ekstraklasie.

Cracovia - TSV Hartberg 3:2 (3:1)

Bramki: Dytiatiew (23.), Hanca (36.), Wdowiak (42.) – Kainz (18.), Rep (74.).

Cracovia: Pesković - Rapa, Helik, Dytiatiew, Pestka - Gol - Hanca, Loshaj, van Amersfoort, Wdowiak - Lopes.

II połowa: Hrosso - Ferraresso, Jablonsky, Dimun, Siplak - Lusiusz - Vestenicky, Thiago, Rakoczy, Rubio - Piszczek (72 Pik).

Żółta kartka: Siplak.

Remis i zwycięstwo Wisły Kraków

W sobotę Wisła miała rozegrać jeden sparing, lecz ostatecznie zmieniła plany i rozegrała dwa mecze kontrolne - z gruzińskim Dinamem Batumi i z serbskim FK Vożdovac.

Pierwsza potyczka rozpoczęła się od szybkiej straty bramki. Już w 2. minucie rywal umieścił głową piłkę w siatce. Był to jedyny gol gruzińskiego zespołu, choć spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg. W barwach Wisły po raz pierwszy w tym roku pojawił się Paweł Brożek. W 70. minucie wyrównujące trafienie zdobył Hebert.

W drugim sparingu drużyny rywalizowały grając dwie połowy po 30 minut. Najbliżej trafienia w pierwszej odsłonie był Rafał Boguski, który nie zdobył gola w sytuacji, kiedy miał przed sobą jedynie pustą bramkę. Po zmianie stron Wiśle brakowało skuteczności, ale rzutem na taśmę w ostatniej minucie meczu do siatki trafił Aleksander Buksa. Asystę zaliczył Damian Pawłowski.

W ostatnich dniach Wisła poczyniła również ruchy transferowe. Wypożyczony do końca sezonu do pierwszoligowego GKS-u Bełchatów został Przemysław Zdybowicz. Młody zawodnik jest wychowankiem bełchatowskiego klubu. Do Krakowa przyszedł z GKS-u latem minionego roku. Wystąpił w 8 spotkaniach ekstraklasy i w jednym meczu Pucharu Polski.

Wisła Kraków - Dinamo Batumi 1:1 (0:1)

Bramki: Hebert (70.) – Flamarion (2.).

Wisła: Lis - Burliga, Klemenz, Hebert, Sadlok - Basha - Chuca, Savicević, Wojtkowski, Mak - Brożek (60. Silva). Od 75. minuty grali także: Wasilewski, Boguski, Janicki, Pawłowski, Hołownia, Kuveljić.

Wisła Kraków - FK Vożdovac 1:0 (0:0)

Bramka: Buksa (60.).

Wisła: Buchalik (31. Broda) - Szot, Wasilewski, Janicki, Hołownia - Kuveljić - Boguski, Żukow, Pawłowski, Silva - Buksa.