Udany początek przygotowań Cracovii. Gol Brazylijczyka

Cracovia wygrała pierwszy z siedmiu zaplanowanych podczas przygotowań do nowego sezonu meczów kontrolnych. Czwartoligowemu Górnikowi Wieliczka piłkarze Pasów zaaplikowali aż cztery gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Vinicius Ferreira, Antonini Culina, Hubert Przybycień i Mateusz Wdowiak.

W składzie Cracovii znalazło się wiele nowych twarzy. Zadebiutowali pozyskani niedawno Maciej Gostomski oraz Adrian Danek. Swoją szansę otrzymali również między innymi Jakub Serafin, który w najbliższych dniach ma zostać zakontraktowany przez klub oraz trzej testowani Brazylijczycy Matheus Santos, Douglas Dias i Vinicius Ferreira.

– Sprawdzaliśmy kilku zawodników, w tym Brazylijczyków – jeden miał bramkę i asystę. Widać było, że są po długiej podróży. Mają potencjał. Zobaczymy co wyniknie z najbliższych treningów – mówił po spotkaniu trener Pasów Michał Probierz.

Z Górnikiem Wieliczka nie wystąpił Nicolai Brock-Madsen, którego klub nie wykupi z Nottingham Forest i tym samym żegna się on z dryżyną z ulicy Kałuży.

Łatwe zwycięstwo

Niżej notowanemu rywalowi krakowianie nie pozwolili strzelić nawet jednego gola. – Mieliśmy swoje założenia, które realizowaliśmy, popełnialiśmy błędy, ale traktujemy to spotkanie jak trening. Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony. Ciągle jednak szukamy rozwiązań, by wzmocnić zespół. Próbujemy różne warianty, dlatego sprawdzaliśmy na przykład Hernandeza w roli napastnika – ocenił szkoleniowiec.

Pierwszy gol dla Pasów padł już w 7. minucie. Na bramkę rywala uderzał Adran Danek, ale trafił w bramkarza. Piłka spadła pod nogi Viniciusa Ferreiry i krakowianie objęli prowadzenie. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy Cracovia zdobyła gola po rzucie wolnym. Gospodarze próbowali jeszcze uderzać z dystansu, ale na posterunku był Maciej Gostomski. Po zmianie stron piłkarze Pasów dołożyli jeszcze dwa trafienia. Odpowiednio w 71. i w 76. minucie. Wpierw do pustej bramki po podaniu Ferreiry piłkę skierował Hubert Przybycień, a wynik spotkania na 4:0 ustawił Mateusz Wdowiak.

Niedziela dla zawodników Cracovii jest dniem wolnym. Następnie czeka ich intensywny trening. Kolejny mecz kontrolny krakowianie rozegrają 23 czerwca. Ich rywalem będzie MFK Karvina. Później zespół uda się na zgrupowanie do Słowenii podczas którego rozegra cztery sparingi.

Górnik Wieliczka – Cracovia 0:4 (0:2)

Bramki: Ferreira (7.), Culina (40.), Przybycień (71.), Wdowiak (76.).

Górnik (wyjściowy skład): Felsch - Kwiecień, Przetocki, Makówka, Nowak, Ślęczka, Ślęczka, Pyś, Sadowski, Downar-Zapolski, Pazurkiewicz.

Cracovia: Gostomski (46. Wilk) - Datković (46. Jarzynka), Covilo (46. Helik), Dytiatjew (46. Dimun), Pestka (46. Czarnecki, 72. Ożóg) - Danek (46. Siplak), Serafin (46. Hernández), Santos (46. Wdowiak), Culina (46. Diego), Ferreira (76. Zaucha) - Dias (70. Przybycień).