Udany występ Leona Lenartowicza. Festiwal wyprzedzania odpowiedzią na problemy

W miniony weekend w Słomczynie odbyła się inauguracyjna runda kartingowego pucharu Rok Cup Poland. Na torze pojawiło się 80 kierowców, w tym 10-letni  Leon Lenartowicz, który rywalizował w kategorii Mini Rok.

Po niemal dwóch miesiącach ruszyły zmagania w serii Rok Cup Poland. Leon Lenartowicz, którego widzieliśmy tydzień wcześniej w Kartingowych Mistrzostwach Polski w kategorii Mini Rok, również zjawił się na torze w Słomczynie. Młody kierowca z Krakowa dość pechowo rozpoczął weekend wyścigowy. Z kwalifikacji, w której kierowcy walczą o pole position, Leon został wykluczony. Powodem była niedostateczna waga zawodnika z gokartem.

Zabrakło zaledwie 100 gramów i kierowca musiał startować z końca stawki do pierwszego wyścigu kwalifikacyjnego. Ten był bardzo udany, bowiem zawodnik przesunął się do środka stawki i przyjechał piętnasty. W drugiej próbie również miał bardzo dobre tempo, ale po kilku kółkach awaria wyeliminowała go z dalszej rywalizacji. Finał zaczął z trzydziestego miejsca.

Restart szansą dla krakowianina

Jechał bardzo szybko i na mecie wyprzedził piętnastu rywali. Drugi finał miał bardziej dramatyczny przebieg. Tuż po starcie Leon wylądował poza torem po incydencie i kontakcie z innym kierowcą. Przez kolejnych kilka kółek jechał na końcu stawki z dużą stratą, jednak na trzy okrążenia przed końcem rywalizacji nastąpił restart wyścigu. To pozwoliło Leonowi zbliżyć się do rywali i rozpocząć kolejny festiwal wyprzedzeń. W trakcie trzech okrążeń Leon wyprzedził szesnastu przeciwników i po niezwykle skutecznej jeździe uplasował się na szesnastym miejscu.

W klasyfikacji indywidualnej zawodów Leon Lenartowicz uplasował się na trzynastym miejscu wśród trzydziestu dwóch kierowców. Zawodnik zespołu Lenartowicz Motorsport odbył niezwykle cenna lekcję w Słomczynie i najbardziej zadowolony jest z tak wielu wyprzedzeń w wyścigach. Kolejne dwa weekendy wyścigowe z jego udziałem odbędą się na tym samym torze. Najpierw czeka go druga runda Rok Cup Poland, a później Kartingowe Mistrzostwa Polski.

Partnerami Leona Lenartowicza  są: Maczfit, ABACUS, N-engineering, XTACZ.PL, RallyShop.pl, YACCO Polska, Bilchemia, Lenartowicz Motorsport.

Patronat medialny zapewniają TVP3 Kraków, LoveKraków.pl, serwis Polski Karting, magazyn Rally and Race oraz OdcinekSpecjalny.pl

comments powered by Disqus

Aktualności

Pokaż więcej