Uroda i smak życia

Dieta i Uroda. Twoje miejsce, Twój styl życia. Takimi hasłami zapraszamy Cię do odwiedzenia nas na  portalu DIETA I URODA - dietaiuroda.pl

Jak dieta łączy się z urodą? Otóż dieta to nic innego, jak odżywianie się. Dziś słowo „dieta” kojarzy się przede wszystkim z odchudzaniem. Tymczasem na naszym portalu pragniemy przywrócić jego pierwotne znaczenie. Dieta - twój sposób odżywiania, ale również twój sposób życia, w myśl za tym, że słowo „dieta” wywodzi się z greckiego δίαιτα (diaita), a starożytni Grecy używali go nawiązując właśnie do stylu życia, sposobu myślenia, a nie wyłącznie stylu odżywiania.

A Uroda? To proste! Piękno bierze się z wnętrza. Kosmetyki i kolorowe fatałaszki dodają urody i o nich też będziemy pisać, ale to, co sprawia, że naprawdę jesteśmy pięknymi ludźmi, to pozytywne myśli, spójność umysłu i ciała, dobry kontakt ze sobą i innymi ludźmi, promienny uśmiech, pogodna akceptacja wszelkich przejawów życia i przede wszystkim zdrowie.

Świadomość siebie, swoich reakcji, myśli, konsekwencji czynów sprawia, że czynność jedzenia przestaje być banałem i jednocześnie nie staje się nadmierną afektacją. Odżywianie służy życiu, czyli odżywiać się znaczy tyle, co „dostarczać organizmowi lub jego części substancji niezbędnych do wzrostu, zdrowia i dobrego funkcjonowania” (Wikisłownik).

Osoba delektująca się pysznym jedzeniem, bez pośpiechu, świadomie smakująca każdy kęs i oblizująca palce z błogim uśmiechem na twarzy – to bardzo zmysłowy obraz. Pamiętacie pewnie scenę obiadu z filmu "Czekolada"? Ciepło się robi na sercu, gdy się ją przywoła.

Na naszym portalu DIETA I URODA pisać będziemy o takiej formie diety, która rzeczywiście odżywia umysł i ciało. Zajmiemy się dobroczynnymi składnikami pokarmowymi, ich wpływem na organizm; pisać również będziemy o tym, jak pożywienie może wpływać na nasze stany emocjonalne.

Weźmy pod lupę taką na przykład serotoninę, zwaną „hormonem szczęścia”. To jeden z neuroprzekaźników, który łagodzi nasze nerwy i sprzyja dobremu snowi. Prekursorem serotoniny jest tryptofan – aminokwas, który znajdziemy w bananach, mleku, czekoladzie, roślinach strączkowych, czy jarmużu.

Przekąska z tryptofanem (najczęściej węglowodanowa), może sprawić, że się uspokoimy, zrelaksujemy i łatwiej będziemy znosić ból. Jednak nadużywanie odstresowujących węglowodanów nie kończy się dobrze. Wiedzą to dietetycy, do których trafiają kobiety uzależnione od słodyczy.

Na naszym portalu DIETA I URODA zajmiemy się między innymi stanami emocjonalnymi, które wynikają z jedzenia różnych produktów; zaproponujemy takie pożywienie, które nie szkodzi ciału; pokierujemy na drogę do zmiany nawyków, przy czym przekonywać raczej będziemy do dokonywania drobnych, ale skutecznych zmian - krok po kroku, które finalnie doprowadzą zainteresowanych Drogich Czytelników do poprawy jakości swojego życia i czerpania z niego jak najwięcej radości.

DIETA I URODA to również ciekawe felietony, opisy interesujących aktywności sportowych, ciekawostki kulinarne, oraz materiały dotyczące zawodowej przygody, jaką jest praca dietetyka. Dla nas, twórczyń DIETY I URODY praca dietetyka ma sens, i to sens w najgłębszym znaczeniu tego słowa. Dlatego  na naszym portalu nie spotkasz frustracji, niezadowolenia, czy marazmu. Czasem może pożartujemy, gdzieś tam włożymy trochę dowcipnej ironii, ale przede wszystkim skoncentrujemy się na URODZIE I SMAKU ŻYCIA!

Piękno bierze się z wnętrza. Zapraszamy do lektury dietaiuroda.pl

Wasze dietetyczki:

Renata Przybyłowicz

Aneta Moryl

Karolina Kozak

Beata Rudzińska

Jola Janowska

 

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne