Utalentowana Amerykanka ma dowodzić grą Wisły

fot. YouTube

Coraz mniej niewiadomych pozostaje jeżeli chodzi o skład Wisły Can-Pack Kraków na sezon 2018/2019. W drużynie znajdzie się wiele młodych, przyszłościowych zawodniczek.

Kiedy nieco ponad tydzień temu ostatni raz informowaliśmy o ruchach kadrowych przy Reymonta, klub miał przedłużone kontrakty z czterema zawodniczkami oraz trzema nowymi (choć jedna nowa będzie tylko z nazwy, bo chodzi o Justyną Żurowską-Cegielską, która wraca pod Wawel po dwuletniej przerwie).

W ostatnim czasie Wisła zakontraktowała kolejne koszykarki: Polkę, trzecią w drużynie Hiszpankę i Amerykankę. W kadrze jest już więc dziesięć zawodniczek.

Ma zyskać drużyna i pozostałe zawodniczki

Z nowych nazwisk największe wrażenie robi pochodząca ze Stanów Zjednoczonych rozgrywająca Jordin Canada. 23-latka ma kierować grą wiślaczek, a jej przeszłość pozwala mieć nadzieję, że spełni oczekiwania.

Absolwentka Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles przed tegorocznym sezonem ligi WNBA została wybrana w drafcie przez ekipę Seattle Storm. W spotkaniach przed sezonem notowała średnio po 16 punktów oraz po trzy zbiórki i asysty. Na inaugurację rozgrywek spędziła na parkiecie 20 minut, notując w tym czasie dziewięć punktów i cztery przechwyty.

– Jest to jedna z najlepszych zawodniczek, które przystąpiły do draftu przed obecnym sezonem WNBA. Mimo młodego wieku na parkiecie jest prawdziwym liderem i liczę, że dzięki niej na pozycji rozgrywającej każda z zawodniczek zyska około dziesięć procent – mówi trener Krzysztof Szewczyk.

Dwie nowe skrzydłowe

Od jesieni 25-krotne mistrzynie Polski będzie reprezentować też 24-letnia skrzydłowa, reprezentantka Polski Anna Jakubiuk. Ostatnie sezony spędziła w Baskecie 90 Gdynia. W poprzednich rozgrywkach przebywała na parkiecie średnio 11 minut i 24 sekundy i zdobywała 1,7 punktu.

Do Krakowa przyjdzie również 21-letnia Hiszpanka Maria Conde. Reprezentantka kraju również gra na pozycji skrzydłowej. W dorobku ma medale mistrzostw świata i Europy w kategoriach młodzieżowych i złoto seniorskich ME na turnieju w Czechach.

– Jestem bardzo podekscytowana nowymi wyzwaniami i szansą bycia częścią tak prestiżowego klubu, jakim jest Wisła Kraków – powiedziała tuż po parafowaniu umowy Maria Conde.

Ostatni sezon spędziła w ekipie Spar Citylift Girona z którym awansowała 1/4 finału EuroCupu i finału ligi hiszpańskiej, gdzie wywalczyła srebrny medal.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne