VI Bieg Fundacji Tesco - Nowoczesna karetka trafi do Szpitala Dziecięcego

fot. Fundacja Tesco
W sobotę rano odbył się w Krakowie 6. Bieg Charytatywny Fundacji Tesco. Cel jak zwykle był szczytny i kolejny raz udało się go zrealizować.

Fundacja od sześciu lat działa na rzecz Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Podczas poprzednich pięciu edycji udało się zaangażować w projekt wspólnego biegania, a równocześnie pomagania, tysiące osób. Łącznie zebrano kwotę ponad 600 tysięcy złotych, która została przekazana na potrzeby szpitala. 

Nie inaczej było w 6. edycji biegu. W tym roku zebrano ponad 220 tys. zł, za które zostanie sfinansowany zakup nowoczesnej karetki neonatologicznej „N” dla najmłodszych. – Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w nasz bieg charytatywny. Jego tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo udało nam się stworzyć wokół niej swoisty ruch społeczny – osób, organizacji i instytucji, które dołączyły do nas i przekazały środki na zakup karetki - podsumowała Katarzyna Michalska-Miszczyk, prezes Fundacji Tesco. Organizatorzy podkreślają, że w tym roku akcje wsparło rekordowo dużo partnerów, których znalazło się ponad 100.

Oprócz wymiernych korzyści charytatywnych dla Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego przy ulicy Wielickiej, inicjatywa wspólnego biegu staje się coraz większym sukcesem sportowym. Tegoroczna edycja przyciągnęła ponad 3 tysięcy uczestników. Łącznie przez wszystkie lata na starcie pojawiło się ponad 10 tysięcy biegaczy i biegaczek. Uczestnicy biegu rywalizowali ze sobą na dwóch dystansach: 3,5 km oraz 10 km. Imprezie odbywającej się na krakowskich Błoniach towarzyszyły również liczne warsztaty, konkursy, zabawy, gry i akcje promujące zdrowy styl życia.
comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne