„Volley Bajka” podczas XVII Memoriału Wagnera

fot. materiały prasowe

Puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku, pamiątki po wspaniełj drużynie Huberta Jerzego Wagnera czy medale zdobyte przez polskich siatkarzy. By to zobaczyć, wystarczy wybrać się do Krakowa na XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera i odwiedzić wystawę muzeum „Volley Bajka”.

– W trakcie memoriału można będzie zobaczyć także m.in. stroje z igrzysk w Montrealu, wiele osobistych pamiątek graczy Złotej Drużyny Wagnera, a także wyjątkową kolekcję medali – mamy w swoich zbiorach wszystkie medale zdobyte przez polską siatkówkę – zachęca Szewczyk.

Trwa sprzedaż wejściówek na najlepszy towarzyski turniej siatkarski świata. Ceny biletów na dwa mecze zaczynają się od 19 złotych.

Memoriał odbędzie się od 1 do 3 sierpnia w Tauron Arenie Kraków. Obok biało-czerwonych na boisku zobaczymy Brazylijczyków, Serbów i Finów. Tuż po zakończeniu memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio, więc impreza będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, który rusza już 9 sierpnia.

Jakie atrakcje będą czekały na kibiców w „Volley Bajce”? – Mamy mnóstwo eksponatów, często unikatowych, jak choćby puchar za mistrzostwo świata z 1974 roku – opowiada pasjonat polskiej siatkówki i właściciel kolekcji, Grzegorz Szewczyk. 
Plan turnieju: 
1 sierpnia
Polska – Serbia, godz. 17
Brazylia – Finlandia, godz. 20

2 sierpnia

Polska – Brazylia, godz. 17.30

Finlandia – Serbia, godz. 20.30

3 sierpnia

Serbia – Brazylia, godz. 12

Polska – Finlandia, godz. 15

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne