W Borku Fałęckim powstanie boisko z masztami oświetleniowymi?

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

26 września miną cztery lata od spotkania, w czasie którego zarząd Klubu Sportowego Borek przekonywał radnych i urzędników, że warto znaleźć pieniądze na budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem. Do końca tego roku Zarząd Infrastruktury Sportowej chce mieć gotowy projekt i uzyskane pozwolenie na budowę.

KS Borek zarządza kompleksem przy ulicy Żywieckiej 13. W jego skład wchodzi budynek klubowy, pełnowymiarowe boiska trawiaste i mniejsze ze sztuczną nawierzchnią kryte balonem. Władze klubu od lat starają się, by miasto zainwestowało kolejne środki i wybudowało kolejny obiekt – boisko ze sztuczną nawierzchnią i oświetleniem, dostępne przez cały rok.

Pod koniec września 2016 roku, w czasie wyjazdowego posiedzenia komisji sportu z udziałem dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej, Krzysztofa Kowala, działacze z Borku Fałęckiego wskazali miejsce inwestycji – boczne trawiaste boisko za główną płytą.

– Razem z tym wnioskiem, mam w biurku 164 inne od wszystkich krakowskich klubów – dyrektor ZIS dawał do zrozumienia, że marzenia mogą się szybko nie spełnić.Projekt do końca listopada

Wygląda jednak na to, że jest bliżej niż dalej do rozpoczęcia budowy boiska ze sztuczną nawierzchnią, piłkochwytami i czterema masztami oświetleniowymi (maksymalna wysokość 14 metrów). W ramach zadania mają także powstać droga, plac manewrowy i parking na maksymalnie dziesięć samochodów.

– W marcu ZIS zawarł umowę na wykonanie dokumentacji projektowej i złożenie wniosku o wydanie pozwolenia na budowę z terminem realizacji do 30 listopada 2020 roku – mówi Michał Sobolewski, rzecznik prasowy miejskiej jednostki.

Sobolewski dodaje, że ogłoszenie przetargu na rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest w 2021 roku. Decyzja jest uzależniona od tego, czy zadanie znajdzie się w budżecie miasta.

Koszt budowy mamy poznać po wykonaniu projektu. W 2016 roku prezes klubu szacował wartość inwestycji na 1,5 miliona złotych, ale w ostatnich latach koszty znacznie wzrosły.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki