W Borku Fałęckim powstanie centrum sportowe. Jest koncepcja [WIZUALIZACJE]

fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej

Zarząd Infrastruktury Sportowej opracował koncepcję budowy Dzielnicowego Centrum Sportu i Rekreacji „Krakowianka”. Inwestycja planowana jest na terenie przy ul. Żywieckiej Bocznej, na dawnych terenach sportowo-rekreacyjnych „Krakowianka”, gdzie znajdowało się odkryte kąpielisko wraz z polem campingowym, domkami letniskowymi, budynkiem głównym oraz terenami rekreacyjnymi.

Odkryty basen "Krakowianka" w Borku Fałęckim przy ulicy Żywieckiej był kiedyś równie popularny jak obiekty Cracovii na Cichym Kąciku, Wisły przy ulicy Reymonta czy Polfy na Grzegórzkach. Od lat jednak nic się tam nie dzieje, a stare obiekty coraz bardziej niszczeją. Tak wyglądały w lutym ubiegłego roku:

W ramach inwestycji planowane jest powstanie:

1. Głównego budynku DCSiR „Krakowianka”, w którym znajdzie się kryta pływalnia wraz z niezbędnym zapleczem sanitarno-szatniowym, saunarium, zapleczem technicznym, część fitness wraz z siłownią, salą do spinningu, zapleczem sanitarno-szatniowym, szatnia na odzież wierzchnią, hallem recepcyjnym, kawiarnia na parterze oraz piętrze wraz z zapleczem technicznym oraz częścią administracyjną dla całego obiektu.

2. Budynku hali sportowej z trybunami na około 200 osób z pełnym węzłem sanitarnym, szatniami, zapleczem technicznym dla trenerów oraz części magazynową.

3. Budynku parkingu podziemnego i naziemnego w formie budynku wolnostojącego z trzema kondygnacjami (jedna podziemna + dwie nadziemne) na około 112 miejsc postojowych.

4. Budynku zaplecza sanitarno-szatniowego i administracyjnego dedykowanego dla trawiastych kortów tenisowych.

Nie tylko pod dachem

Koncepcja zakłada powstanie przy obiekcie krytej pływali zewnętrznego kąpieliska wraz ze strefą doposażoną w mokry plac zabaw dla najmłodszych użytkowników. Całość kompleksu wzbogaci sztuczna plaża oraz strefa relaksu, korty tenisowe, boiska sportowe, ścieżka sensoryczna, place zabaw, skatepark oraz flowpark.

Wg szacunków koszt wykonania inwestycji wyniesie około 140 mln zł.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Łagiewniki-Borek Fałęcki