W domu znów niepokonane. Proxima wygrała w trzech setach [ZDJĘCIA]

Do 18, 19 i 16 przegrała w hali Suche Stawy drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego. Po pięciu kolejkach Proxima Kraków wciąż jest wiceliderem I ligi.

Podopieczne Zenona Matrasa nie straciły seta, ale były momenty, że ich przewaga była niewielka, a nawet musiały gonić wynik. W połowie pierwszej partii prowadziły tylko 12:11, ale końcówka należała do nich. 24. i 25. punkt zdobyły blokiem.

Drugą partię lepiej zaczęły przyjezdne. Prowadzenie czteroma punktami (8:4) straciły jednak bardzo szybko, bo Proxima wygrała kolejnych siedem piłek. Od tego momentu nasz zespół nie dal się już dogonić. Wygrał również trzeciego seta, w którym drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego miała najmniej do powiedzenia. Mecz zakończyła Marzena Kropidłowska, która udanie przebiła się przez blok rywalek.

Już w sobotę starcie na szczycie I ligi. Drugie w tabeli krakowianki (12 punktów) zmierzą się z niepokonanym do tej pory liderem – Wisłą Warszawa, która ma trzy "oczka" więcej.

Proxima Kraków - NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 3:0 (25:18, 25:19, 25:16)