W hali: Pewna wygrana koszykarek Wisły. Krakowianki liderkami

fot. Anna Domowicz / LoveKraków.pl

Krakowianki pokonały JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79-44 i po 10. kolejkach Basket Ligi Kobiet są liderem. Za nimi, o jedno oczko, znajduje się Artego Bydgoszcz, które ma o jeden mecz rozegrany mniej.

Wynik spotkania bezapelacyjnie pokazuje, że Wiślaczki na parkiecie były zespołem lepszym. Początek meczu jednak nie wróżył tak dobrego zakończenia. – Po pierwszej kwarcie prowadziliśmy ośmioma punktami, ale zespół z Sosnowca zdołał wyrównać. Zadecydował o tym nasz brak koncentracji – mówił po spotkaniu trener Wisły Can-Pack Krzysztof Szewczyk.

Kolejne kwarty przebiegały już po myśli gospodyń. – Trafialiśmy to, co mieliśmy trafiać. Cieszy mnie powrót do zespołowej gry. Przez ostatnie dwa dni z powodu braku czasu, bardziej teoretycznie niż praktycznie musieliśmy sobie to tłumaczyć – wyjaśniał szkoleniowiec. – We środę czeka nas bardzo ważny mecz i musimy go wygrać, by liczyć się w walce o europejskie puchary – dodał.

W kolejnym ligowym pojedynku krakowianki zmierzą się ze swoim najgroźniejszym rywalem, a zarazem sąsiadem w tabeli - drużyną Artego Bydgoszcz. Mecz ten rozegrany zostanie w Bydgoszczy 3 grudnia.

Wcześniej Wiślaczki powalczą na euroligowych parkietach. W Krakowie 29 listopada o godz. 18 zmierzą się z Basket Lattes Montpellier Agglomeration.

Wisła Can-Pack Kraków - JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec 79-44 (17-15, 23-8, 20-11,19-10)

Wisła: Parker 13, Rodriguez 12, Niedźwiedzka 12, Greinacher 12, Radocaj 9, Ziętara 8, Reid 7, Labuckiene 6, Klimas 0, Natkaniec 0, Suknarowska-Kaczor 0.

Zagłębie: Siksniute 18, Skrba 10, Parks 7, Swanier 4, Stara 3, Majda 2, Urbaniak 0, Dobrowolska 0, Packovski 0, Wojtala 0.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Piłka nożna

Sporty halowe

Infrastruktura

Fitness i zdrowie

Bieganie

Inne